Od horúčav si neoddýchneme ani počas najbližších dní, no ochladiť sa má v nedeľu. Slovenský hydrometeorologický ústav varuje pred vysokými teplotami. SHMÚ vydal pre banskobystrický okres na piatok výstrahu 1. stupňa, na sobotu 2. stupňa.

Piatok (22. 7.) bude v Banskej Bystrici extrémne horúci. Ak môžete, tak cez deň radšej vonku nevychádzajte, pretože teploty vzduchu sa z ranných 22 až 20 cez deň vyšplhajú na 34 až 36 °C. Oblačnosť sa prechodne zväčší popoludní, no pršať nemá. Popoludní nás mierne schladí silnejší nárazový vietor.

Sobota (23. 7.) zmenu, pokiaľ ide o teploty vzduchu, neprinesie. Z ranných 23 až 21 sa vzduch počas dňa zohreje na 33 až 35 stupňov Celzia. Podľa modelov SHMÚ by sme sa mohli dočkať vytúženého dažďa, a to v podvečerných hodinách. Obloha sa má krátkodobo zamračiť viackrát počas dňa a zafúka aj silnejší nárazový vietor. Aj preto je podľa predbežnej predpovede pravdepodobnosť výskytu búrok v meste pod Urpínom zvýšená.

Nedeľa (24. 7.) už bude príjemnejšia, keď sa o niekoľko stupňov ochladí. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 21 až 19 do popoludňajších 28 až 30 °C. Obloha bude jasná až polojasná. Vzduch ochladí severozápadný vietor.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.