Druhý októbrový víkend bude v Banskej Bystrici a okolí v znamení postupného oteplenia. Denné teploty vzduchu sa budú ku koncu pracovného týždňa pohybovať okolo hranice 15 °C, zatiaľ čo cez víkend budú namerané hodnoty atakovať  takmer úroveň 20 stupňov Celzia. Prehánky či búrky sa tento víkend podľa meteorologických modulov nepredpokladajú. 

Piatok (11.10)  zakončí pracovný týždeň spočiatku nízkou oblačnosťou, ktorá však môže jemne vystúpiť. Fúkať bude prevažne južný vietor v rýchlosti okolo 2 m/s.  Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 4 až 6 °C do najvyšších denných 13 až 15 stupňov Celzia.

Sobota (12.10)  prinesie v ranných a doobedných hodinách nízku oblačnosť po ktorej, by sa malo neskôr vyjasniť. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 5 až 7 °C do najvyšších denných 14 až 16 stupňov Celzia.

Nedeľa (13.10)  zakončí víkend spočiatku zamračenej, neskôr polojasnej oblohy.  Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 4 až 7 stupňov Celzia, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať na  od 16 do 18 °C. Fúkať bude premenlivý juhovýchodný až južný vietor rýchlosťou 4 až 11 km/h.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.