Aj tento víkend banskobystrické kultúrne zariadenia ponúkajú podujatia, ktoré by vás mohli zaujať. Či už sú to koncerty, nové filmy alebo divadlo pre deti. No a v neďalekom Brusne koncertuje kapela Desmod.

ZÁHRADA CNK

living documentary: ŠESŤ

Piatok 17. januára o 19. hod.

Šesť dokumentárnych portrétov súčasníkov z rodu Rómov. Filmové profily sú výstupom projektu Odsúdení na spolunažívanie v dobrom IV., ktorý je financovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Prijímateľ dotácie Združenie Jekhetane – Spolu so sídlom v Prešove sa svojou činnosťou usiluje o ovplyvnenie hodnotovej orientácie, morálky a životných postojov ľudí, ako aj o príslušnosť ku svojej identite u občanov rómskej národnosti. Dokumenty majú ambíciu vytvoriť priestor pre diskusiu o ľudských právach, tolerancii a odbúravaní predsudkov.

1_1_záhrada AutumnistAUTUMNIST

Sobota 18. januára o 19. hod.

Hypnotická zmes najsúčasnejšej elektroniky s nadžánrovými presahmi ako manifestom. V jeho širokospektrálnom mixe kombinuje AUTUMNIST ambient s hip-hopom či breakbeatom, hi-tech postupy s lo-fi popom, bizarnú filmovú atmosféru s mimozemským folklórom. AUTUMNIST v štúdiu je Vlado Ďurajka, ktorý na svoju hudbu v minulosti upozornil EP platňami Silt a 4th Floor Thinking(2001, Kurare Records), ale aj remixami pre kapely zvučných mien ako Ectasy of St. Theresa, Khoiba, Veneer, Mimetic or Here. Koncertná zostava AUTUMNIST je päťčlenná, kapitánsky mostík s laptopom, klávesmi a krabičkami dopĺňa živá rytmická sekcia s basou a bicími, gitarista a scratcher/turntablist DJ Hlavolam spolu s unikátnou vizuálnou podporou VJ Clad-a zo známej pražskej videoart skupiny Phase.

KLUB 77

Laura a její tygři + support Schody

Piatok 17. januára o 20. hod.

Laura a její tygři, kapela, ktorá už viac ako 28 rokov brázdi svetové pódiá, sa opäť vracia na Slovensko. Muzikanti s krásnou Laurou hrajú vždy naplno a prinášajú skvelú zábavu. Viac tu…

BETRAYERS OF BLOOD Pt. 9

Sobota 18. januára o 19. hod.

Zradcovia Krvi sa Vám tentokrát rozhodli sprostredkovať samotné Peklo na Zemi! Okrem toho prinášajú inovácie a tradície a to v zostave:

INFERNO – Esoteric Black Metal (CZ), LUNATIC GODS – Avant-Garde Melodic Extreme Metal, DOOMAS – Melodic Doom/Death Metal, PRAROD – Pagan/Folk Metal, ACHSAR – Majestic Epic Melodeath Metal.

3_3_ VejškaMULTIKINO CINEMAX

Vejška

Sobota 18. januára o 17.50 hod.

Predpremiéra českého filmu Vejška a stretnutie s obľúbenými hercami a tvorcami filmu. Viac tu…

Vlk z Wall Street, Zlodejka kníh…

Nenechajte si ujsť ani nové filmy Nymfomanka I., Vlk z Wall Street, Zlodejka kníh a ďalšie.

BÁBKOVÉ DIVADLO NA RÁZCESTÍ

Batolárium

Nedeľa 19. januára o 10. hod. v Teátriu

Jedinečné interaktívne predstavenie pre batoľatá a rodičov (pre deti od 10 mesiacov do 3 rokov).

Rozprávky o psíčkovi a mačičke

Nedeľa 19. januára o 16.00 hod. v sále

V Rozprávkach o psíčkovi a mačičke je ukryté stále aktuálne podobenstvo o dvoch rozdielnych stvoreniach, ktoré spolu žijú a snažia sa – napriek svojim rozdielom, prežiť krásne chvíle, pochopiť jeden druhého, a pritom sa ešte aj potešiť. Autor: Josef Čapek.

DESMOD V BRUSNE

Sobota 18. januára o 19. hod. v Kultúrnom dome Brusno

Novoročný unplugged koncert skupiny Desmod v sprievode sláčikových a dychových nástrojov, s exkluzívnym hosťom, huslistkou Luciou Filipovou.