Nielen Corgoň liga, ale aj nižšie futbalové súťaže sú už v plnom prúde, a tak sa poďme pozrieť ako sa v nich darí zástupcom Banskej Bystrice a blízkeho okolia.

II. liga – Východ (3. kolo)

Dukla Banská Bystrica “B” – ŽP Šport Podbrezová   0:2 (0:0)

V druhej lige máme oproti minulej sezóne, po vypadnutí MFK Banská Bystrica, už len jedného zástupcu mesta pod Urpínom, ktorým je “Béčko” Dukly. To v prvých dvoch kolách nebodovalo naplno ani raz (pripísalo si dve remízy) a inač tomu nebolo ani v aktuálnom treťom kole. Túto nedeľu v obedňajších hodinách Dukla Banská Bystrica “B” podľahla súperovi z Podbrezovej v pomere 2:0 a pripísala si tak prvú prehru v tomto ročníku.

Duklianske “béčko” tak rovnako ako “áčko” v Corgoň lige nezachytilo úvod sezóny a okupuje posledné miesta tabuľky. Aktuálne mu patrí so ziskom dvoch bodov 12. miesto. V nasledujúcom kole ho čaká aktuálny líder zo Spiša.

III. liga (2. kolo)

MFK Banská Bystrica – Baník Kalinovo   2:0

ŠK Závažná Poruba – ŠK Kremnička   nehralo sa

V nedeľu sa hrali tiež zápasy druhého kola tretej ligy. Z dvoch zástupcov Banskej Bystrice a jej okolia sa predstavil len jeden – MFK Banská Bystrica si v zápase proti Kalinovu napravil chuť po prehre v prvom kole a tentoraz zvíťazil výsledkom 2:0. Vďaka plnému bodovému zisku sa MFK dostal do stredu poľa – na ôsmu priečku.

Kremnička, ktorá v prvom kole vyhrala nad Kalinovom hladko 3:0, sa mala v druhom kole predstaviť v zápase proti ŠK Závažná Poruba, no ten sa nakoniec odložil a odohrá sa v náhradnom termíne.

IV. liga – Juh (2. kolo)

FC Slovan Divín – FK 34 Brusno   2:2

Sklotatran Poltár – Jupie Banská Bystrica-Podlavice   2:1

Nekompletné druhé kolo nanešťastie evidujeme aj vo štvrtej lige – Juh, kde sa nepodarilo odohrať dva zápasy. Naši zástupcovia sa však na trávnikoch predstavili. Brusnu sa podarilo Divínu streliť dva góly, no rovnaký počet tiež inkasovalo, a tak muselo byť spokojné so ziskom jedného bodu za remízu. Brusno je momentálne na piatom mieste so ziskom 4 bodov, prvý Čierny Balog ich má šesť.

Svoj deň nemalo ani Jupie Banská Bystrica – Podlavice, ktoré v Poltári nedokázalo streliť viac ako jeden gól, čo malo za následok prehru a prepad na šiestu priečku tabuľky.

V. liga – skupina “C” (2. kolo)

Šalková – Selce   1:3

Hrochoť – Badín   nehralo sa

Radvaň – Krupina   3:2

Pliešovce – Sásová   3:1

Jasenie – Žarnovica   2:0

Lutila – Hodruša   nehralo sa

Priechod – S. Ľupča    nehralo sa