Bez zrážok, ale s množstvom oblakov, strávime v meste pod Urpínom začatý víkend. Prekúkajúce slnečné lúče sú predzvesťou ešte krajších dní akéhosi babieho leta, ktoré nás v najbližších dňoch čaká.

Aj keď teploty len tesne atakujúce 20 stupňov Celzia sa s letom už spájajú len ťažko, minimálna oblačnosť dá Slnku priestor vyhrievať vzduch. No tento stav vydrží len počas pracovného týždňa a už v piatok by mala oblačnosť opäť rásť a priniesť so sebou aj zrážky. Ak si teda chcete vychutnať prechádzku za príjemného víkendového počasia, využite na to dnešok a zajtrajší deň. Aj keď oblakov bude plná obloha a príjemný nebude ani severný nárazový vietor, určite bude tento víkend krajší, ako ten nadchádzajúci.

Napriek tomu, že nás čakajú slnečné dni, minimálne nočné teploty klesnú na len päť stupňov. Tlaková níž sa začne nad naše územie pretláčať vo štvrtok popoludní a s príchodom níže sa stabilizujú aj minimálne a maximálne teploty. Aj keď nás od piatku nebudú tešiť oblaky a dážď, ani nočné teploty potom neklesnú pod dvanásť stupňov.