V piatok boli vo večerných hodinách na programe úvodné zápasy 3. kola súťaží v malom futbale. Prinášame Vám sumár s fotogalériou a video zostrihom vybraného zápasu.

1. liga – 3. kolo – piatok

Piatkový program I. ligy v Jakube otvoril súboj medzi Slovenskou Ľupčou a Chalanmi. Po úvode zápasu platil stav 2:2, keďže na góly Ternuščáka a Debnárika dokázali Chalani odpovedať zásluhou Martina Mesíka. Slovenská Ľupča išla vzápätí do vedenia aj po tretíkrát , tentokrát sa jej podarilo súperovi aj gólovo odskočiť a po prvom dejstve viedla 5:2. Na začiatku druhej 25-minútovky vykresal iskierku nádeje pre Chalanov dvomi gólmi Martin Mesík, ktorý sa postaral so všetky presné zásahy svojho tímu. Ľupča ale drámu nepripustila, presadila sa ešte trikrát a vyhrala 8:4.

FK 98 Slovenská Ľupča – Chalani 8:4 (5:2)

Góly: S. Ternuščák 3, T. Dávid 2, A. Debnárik, M. Stanko, A. Szarowski – M. Mesík 4

V súboji dvoch tímov, ktoré mali pred 3. kolom na konte 3 body zvládlo prvý polčas lepšie mužstvo Lazia, ktoré po góle Medveďa a dvoch presných zásahoch Širku viedlo 0:3. Hráči Bianconeri sa v úvode druhého dejstva vrátili do zápasu a znížili na 2:3, následne odpovedali aj na ďalší gól súpera, no záver zápasu patril Laziu, konkrétne Pavlovi Širkovi, ktorý sa celkovo v zápase presadil až päťkrát.

Bianconeri – Lazio 3:6 (0:3)

Góly: Löbb, V. Giertl, Kučera – P. Širka 5, J. Medveď ml.

Skackavá si chcela pripísať ďalšie body proti tímu SKYY – BŠ, ktorý v novej sezóne ešte nebodoval. Do vedenia ju poslal Výlupok, no súper odpovedal zásluhou Fúru. Skackavá si vedenie prinavrátila, keď sa opäť presadil Výlupok a po góloch Ščepka a Hrica viedla už o tri góly. Hráčom SKYY – BŠ sa síce ešte pred prestávkou podarilo znížiť gólom Jagnešáka, no v druhom dejstve si už Skackavá vedenie postrážila, keď sa dvakrát presadil Račanský a medzi dvojgólových strelcov sa zapísal aj Ščepko.

SKYY – BŠ – Skackavá 4:7 (2:4)

Góly: F. Fúra, L. Jagnešák, C. Faltáni, J. Túry – P. Výlupok 2, M. Ščepko 2, M. Račanský 2, E. Hric

ŽK: E. Hric (Skackavá)

Kompletný video zostrih nájdete tu.

2. liga – 3. kolo – piatok

2. liga mala na programe len jeden piatkový zápas, v ktorom sa stretli mužstvá Riečky a Godzíl. Druhí menovaní zvládli prvý polčas lepšie, pričom na priebežnom výsledku 2:4 sa podieľal tromi gólmi Dubovický. Zahanbiť sa nedal ani Halupka z Riečky, ktorý v úvode druhého dejstva znižoval najprv na 3:4 a následne aj na 4:5, no potom nasledovala skvelá pasáž Godzíl, ktoré strelili 4 góly v rade a vytvorili si rozhodujúci náskok, ktorý hráči Riečky v závere už len skresali.

Riečka – Godzily 6:9 (2:4)

Góly: B. Halupka 4, I. Širka, J. Náčin – A. Dubovický 4, R. Dočkal 3, M. Turčan 2

ŽK: M. Turčan (Godzily)

3. A liga – 3. kolo – piatok

Piatkový program 3. A ligy v Nike aréne otvoril duel medzi Starými pánmi a Fončordou. Starí páni neprehrali ani v 3. kole, keď na konci prvého polčasu viedli 3:1 po dvoch góloch Čanigu a jednom presnom zásahu Kybu. V druhej 25-minútovke Starí páni svoje vedenie ešte zveľadili, pričom hetrik zavŕšil Čaniga. Trojgólovým strelcom sa stal aj Matej Straka z Fončordy, ktorá ale už iného strelca vo svojich radoch nenašla a z tohto zápasu odišla naprázdno.

Starí páni – FC Fončorda 7:3 (3:1)

Góly: V. Čaniga 3, J. Kyba, P. Matúška, P. Cajka, M. Suržin – M. Straka 3

ŽK: M. Ambruš (FC Fončorda)

Tornádo viedlo proti Ajaxu po prvej polovici zápasu najtesnejším rozdielom vďaka gólu Petra Giertla. V úvode druhého polčasu zvyšoval na 0:2 Mokrý, no hráči Ajaxu skvele zareagovali a po góloch Sečkára, Matejku, Šimčíka a Bacúlika otočili na 4:2. V závere zápasu síce pridal svoj druhý gól Giertl, no nič to nezmenilo na tom, že mužstvo Ajaxu si po skvelej otočke pripísalo druhú výhru v sezóne.

Ajax – AC Tornádo 4:3 (0:1)

Góly: R. Sečkár, A. Matejka, M. Šimčík, M. Bacúlik – P. Giertl 2, M. Mokrý

ŽK: M. Šimčík (Ajax)

Strechy ešte v novej sezóne nebodovali a nepodarilo sa im to ani proti tímu EFCE Brocak, ktorý po dvoch góloch Lišiaka viedol po prvej 25-minútovke 0:2. V úvode druhého polčasu sa Strechám podarilo znížiť na 1:2, no EFCE Brocak si vďaka trom gólom v rade vypracoval rozhodujúci náskok.

Strechy BB – EFCE Brocak 2:6 (0:2)

Góly: F. Cuma, M. Lakomčík – M. Lišiak 2, A. Greguš, M. Muroň, J. Plžik, P. Vrbjar

ŽK: P. Koliada – P. Ursíny, J. Plžik

3. B liga – 3. kolo – piatok

Piatkový program 3. B ligy hrajúcej sa na Tatranskej odštartoval duel medzi RUNom a Atakom, ktorý bol chudobný na góly. O ten prvý sa postaral Ján Kolivoška z Ataku a v druhom polčase zvyšoval na konečných 0:2 David Ihring.

RUN – Atak 0:2 (0:1)

Góly: J. Kolivoška, D. Ihring

ŽK: Strelec – J. Pauko, R. Terem, R. Lamper

V súboji tabuľkových susedov na seba narazili mužstvá Ortotechu a Arsenalu, pričom prví menovaní viedli 2:0 po prvom polčase. V tom druhom sa presadzovali už aj hráči Arsenalu, ktorým sa podarilo dvakrát znížiť na rozdiel jedného gólu. Ortotech sa však vďaka trom gólom v rade dostal do vedenia 6:2, do záverečného hvizdu inkasoval už len raz a aj vďaka hetriku Chrobáka si pripísal tretiu výhru.

I. FC Ortotech – Arsenal 6:3 (2:0)

Góly: A. Chrobák 3, B. Krsko, P. Pinter, R. Slobodník – Mar. Dušička, M. Kubacký, Mat. Dušička

ŽK: P. Pinter, P. Homola, B. Krsko (1. FC Ortotech)

ČK: M. Kubacký (Arsenal)

Duel medzi Vikingom Stavanger a Adrenalínom priniesol až 6 žltých kariet a len 5 gólov. Ten prvý vsietil Stanislav Lešták z Adrenalínu, Viking následne vyrovnal zásluhou Tomáša Mihálika. Adrenalín si prinavrátil vedenie ešte do prestávky gólom Lukáš Handlovského a na 1:3 zvyšoval v druhom dejstve Pocklan. Hráči Vikingu Stavanger sa zmohli už len na kontaktný gól v podaní Petra Migru a 3 body si tak pripísal Adrenalín.

Viking Stavanger – Adrenalín 2:3 (1:2)

Góly: T. Mihálik, P. Migra – S. Lešták, L. Handlovský, M. Pocklan

ŽK: R. Keliar, L. Janek, M. Jarko – L. Handlovský, S. Lešták, S. Cracco

O najgólovejší zápas piatkového programu na Tatranskej sa postarali tímy Amatérov a Juniperusu. Do vedenia sa ako prví dostali Amatéri, no Juniperus následne otočil a po štyroch góloch v rade sa dostal do trojgólového vedenia. Obe mužstvá sa po zbytok zápasu presadzovali často, no gólový rozdiel sa držal v rozmedzí dvoch až štyroch gólov. Amatéri sa súperovi síce herne vyrovnali, no hráči Juniperusu boli efektívnejší a aj vďaka piatim gólom Maruniaka vyhrali po druhýkrát v rade.

FK Amatéri – FC Juniperus 8:12 (4:7)

Góly: M. Repčín 3, L. Hazucha 2, M. Holécy 2, M. Hazucha – M. Maruniak 5, V. Túry 3, J. Klačan 2, R. Blaško, M. Blaško

ŽK: M. Holécy, L. Hazucha, M. Pilát

Výsledkový servis a video zostrihy Vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.