Quantcast

Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica si v sobotu na domácej palubovke v hale na Štiavničkách zmerali sily s tímom Popradu v rámci 6. kola extraligy žien.

Lepší vstup do zápasu mali hosťujúce hráčky, ktoré viedli už 3:11. Pumy dokázali tento náskok do prvej pauzy skresať aspoň na rozdiel šiestich bodov. Druhá 10-minútovka však už jasne patrila bystrickým basketbalistkám, ktoré sa v ofenzíve výrazne prebudili a otočili stav na 21:18. Tretia štvrtina bola v rámci celého zápasu najvyrovnanejšia, no pumy v nej boli predsa len o jeden bod lepšie. V záverečnej časti hry si už domáce basketbalistky vedenie postrážili a zaknihovali tak druhú výhru v rade.

Strelecky sa darilo najmä 12-bodovej Zuzane Vargovej a 10-bodovej Nine Janštovej. Lucia Striešová si zas pripísala až 5 asistencii a 9 obranných doskokov. V zápase, ktorý bol na body chudobný, dominovali pumy v efektivite, pričom úspešnosť streľby za 2 body mali výrazne vyššiu ako súperky.

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: “Bol to pôrod, veľmi ťažký zápas. Očakával som to, pretože sme dvanásť dní netrénovali a to zákonite muselo mať určitý vplyv. Stretli sme sa v stredu a od stredy sme sa pripravovali na tento zápas. Teší ma, že sme vyhrali. Nebolo to jednoduché pre nás, takže dnes sa hlavne počíta víťazstvo. Verím, že sa dostaneme do tempa, budeme pohromade, lebo sme už v tejto sezóne boli stopnutí dvakrát – trikrát, potom sa ťažko trénuje. Družstvo stratí tréningový i herný rytmus a vrátiť sa naspäť je náročné. Som rád, že na tento duel nastúpila Nina Janštová, bol to jej prvý extraligový duel. Dobre sa ukázala, to ma potešilo.”

Nina Janštová, hráčka Banskej Bystrice: “Prvý zápas v extralige za B. Bystricu a hneď 10 bodov a 7 doskokov: „Išla som do zápasu s tým, že sa budem snažiť čo najlepšie hrať. Nebola som nijako vystresovaná. Snažila som sa a azda som presvedčila svojim výkonom trénera. V úvode sme neboli príliš koncentrované, ale v druhom polčase sa nám to už darilo. V prvej štvrtine sme sa ťažšie rozbiehali, bolo to asi zapríčinené dlhšou hernou i tréningovou pauzou, no už v druhej štvrtine sme sa celkom do toho dostali.”

Extraliga žien – 6. kolo – Športová hala DUKLA na Štiavničkách – Banská Bystrica

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad 45:35 (6:12, 15:6, 11:10, 13:7)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Vargová 12, Janštová 10, Belušová 8, Mesárošová 5, Striešová 4, Matejčíková 2, van Dalen 2, Holíková 2, Oborilová, Neuschlová.

TH: 2/8 – 7/11. Trojky: 3/25 – 2/23. Fauly: 15 – 16.

Pumy sa najbližšie predstavia opäť na domácej palubovke, kde v stredu 18. novembra privítajú basketbalistky Šamorína v stretnutí 8. kola extraligy žien so začiatkom o 18:00 h.