Bystrickí futsalisti odohrali svoj ďalší domáci zápas v sobotu proti Forever Mesto Púchov. V tabuľke Púchovčania po prvej polovici súťaže figurovali na 3. mieste a MIBA za nimi o štyri body. V prvom meraní síl MIBA v Púchove prehrala 4:5. Aj v tomto stretnutí sa očakával vyrovnaný zápas.

MIBA Banská Bystrica – Forever Mesto Púchov 2:2 (1:1)

Góly: Kútik, Greško – Majling vlastný, Petrušek
ŽK:
Rusnák, Kohút (MIBA)
Pred 150 divákmi rozhodovali Ján Ploštica a Martin Matula (Žilina)
Zostava MIBA: Filadelfi – Prikryl, Majling „K“, Kohút, Polák, Andraščík, Zehnal, Kútik, Giertl M.,Greško, Rusnák

Púchovčania prišli do Banskej Bystrice so šiestimi hráčmi a brankárom, z čoho sa dalo predpokladať, že sa nebudú veľmi hrnúť do útoku. Domáci od úvodu zaujali taktiež defenzívne postavenie, a tak diváci boli svedkami opatrného úvodu z obidvoch strán. Ako prví sa z gólu tešili domáci, keď Kohútovú akciu dorazil do púchovskej brány Kútik. Hostia sa po inkasovanom góle odhodlali k aktívnejšej hre v ofenzíve s častejšími pokusmi o prekonanie Filadelfiho v domácej bráne. Avšak k jeho prekonaniu hosťom dopomohli hráči MIBY, keď si nešťastne vsietili vlastný gól. Banskobystričania si do konca prvého polčasu dokázali vypracovať viac šanci na strelenie gólu, no neboli presní v koncovke.

Druhé dejstvo začali aktívnejšie domáci, ktorí si vytvorili viaceré nádejné príležitosti na skórovanie. Ofenzívnejší nástup MIBY dal hosťom väčší priestor na rýchle protiútoky, z ktorých neraz ohrozili domácu bránu. Stav stretnutia sa podarilo zmeniť v druhom polčase ako prvým opäť domácim, keď Kohútovu prudkú strelu z priameho kopu dorazil za chrbát púchovského brankára Greško. Banskobystričania mohli svoje vedenie zvýšiť, ale sľubné príležitosti nedokázali premeniť. Za čo pykali, keď sa lopta po zakončení púchovského protiútoku nešťastne odrazila za bránkovú čiaru. V ďalšom priebehu zápasu sa žiadnemu mužstvu nepodarili prikloniť stav vo svoj prospech, teda stretnutie sa skončilo remízou 2:2. Po trochu smolnom zápase o tretie miesto v tabuľka sa museli Banskobystričania uspokojiť s bodom.

Rastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica):  „Dnes sme mohli vyhrať len s veľkým šťastím, aj keď góly, ktoré sme dostali boli smolné. Súper hral dobre, my sme dlho nevedeli nájsť istotu v prechode do útoku, aj preto sme si nevytvárali gólové príležitosti. Víťazstvo by bolo krásne, ale nezaslúžené.“

Ivan Záhradný (tréner Forever Mesto Púchov):Boli sme prichystaní, že pôjdeme do Banskej Bystrici potvrdiť povesť kvalitného mužstva, maródka nám to neumožnila. Prišli sme so šiestymi mladými hráčmi. Zápas bol z obidvoch strán slušný, vysoko korektný. Remíza nás teší, pretože vieme, že MIBA má kvalitné mužstvo. Výborná defenzíva domácich nám robila veľké problémy. My sme sa nehrnuli do bezhlavého útočenia, pretože sa to so šiestymi hráčmi v poli ťažko robí. Celkovo som spokojný, bola tu príjemná atmosféra, pekná hala a slušný výkon obidvoch mužstiev aj rozhodcov.“

Najlbližšie futsalisti 25. januára cestujú do Žiliny, kde ich privítajú Žilinské žirafy. MIBA v domácom prostredí športovej haly Badín zvíťazila 10:5.

Videozostrih zo zápasu MIBA Banská Bystrica – Forever Mesto Púchov: