V piatok, 11. septembra boli vo večerných hodinách na programe úvodné zápasy 2. kola súťaží v malom futbale. Prinášame Vám sumár s fotogalériou z duelov Joga Bonito – Sosaurus a Mladosť BCF – Riečka.

1. liga – 2. kolo – piatok

V Jakube sa v piatok hral len jeden zápas 1. ligy, keď od 21:00 hod proti sebe nastúpili mužstvá Skackavej a Galacticos, ktoré nedokázali v prvom polčase skórovať. V tom druhom išli najprv do dvojgólového vedenia hráči Galacticos, no Skackavej sa podarilo vyrovnať na 2:2. Obe mužstvá pridali do záverečného hvizdu po jednom presnom zásahu a body sa tak delili.

Skackavá – Galacticos 3:3 (0:0)

Góly: E. Hric, V. Slovák, R. Valent – R. Greško 2, M. Poliak

2. liga – 2. kolo

V 2. lige boli v piatok na programe 3 stretnutia. V tom prvom viedol Sosaurus po polčase s Jogou Bonito 0:1 vďaka gólu Čierneho. V druhom dejstve zažiaril Medľa z Jogy Bonito, ktorý strelil hetrik. Sosaurus sa v druhej 25-minútovke presadil dvakrát, takže zápas skončil remízou. Z tohto zápasu Vám prinášame aj fotogalériu.

Joga Bonito – Sosaurus 3:3 (0:1)

Góly: M. Medľa 3 – T. Čierny, J. Chriaštel, M. Krajčovič

ŽK: J. Zaťka (Joga Bonito)

ČK: J. Zaťka (Joga Bonito)

Napínavý priebeh priniesol duel Mladosti s Riečkou, ktorá išla do vedenia ako prvá zásluhou Hríbika. Mladosť odpovedala gólom Mišányho a dvomi presnými zásahmi Samsona, na čo ale Riečka dokázala do prestávky zareagovať a vyrovnanie zabezpečili Vereš so Srnkom. Do druhého polčasu vykročila lepšie Mladosť, ktorá si aj vďaka ďalším trom gólom Samsona vypracovala trojgólový náskok. Hráčom Riečky sa podarilo v závere zápas zdramatizovať a znížiť na rozdiel jedného gólu, ktorý si však už mužstvo Mladosti dokázalo ustrážiť.

Mladosť BCF – Riečka 7:6 (3:3)

Góly:  F. Samson 5, M. Mišány, J. Tešlár – M. Hríbik 2, T. Vereš, S. Srnka, M. Karlík, M. Solivajs

ŽK: T. Vereš (Riečka)

Posledný piatkový duel 2. ligy priniesol meranie síl medzi Pingošmi, ktorí v prvom zápase prehrali a hráčmi ŠKP B200, ktorí mali naopak za sebou úspešný štart do novej sezóny. Pingoši si ale napravili chuť, hoci po prvom polčase viedli len tesne, no v druhej polovici ovládli priebeh stretnutia a aj zásluhou hetriku Dvorského si poľahky pripísali prvé 3 body.

Pingoši – ŠKP B200 7:1 (2:1)

Góly: L. Dvorský 3, V. Močáry 2, A. Duriš, G. Bagwell – P. Spodniak

3. A liga – 2. kolo

Novo založený ALK TÍM nebodoval ani v 2. kole, keď tentokrát tvrdo narazil na Fončordu, hoci v úvode prvého dejstva viedol 1:2. Fončorda však ešte do prestávky otočila a vypracovala si trojgólový náskok. V druhej 25-minútovke už hráči ALK TÍMU nedokázali zápas zdramatizovať, Fončorda navyše pridala ďalších 8 gólov, vo svojich radoch našla aj troch strelcov hetriku a odčinila tak prehru z prvého kola.

FC Fončorda – ALK TÍM 13:3 (5:2)

Góly: T. Tóth 3, T. Riečan 3, M. Engler 3, M. Kapusta 2, M. Kozák 2 – P. Hraško, P. Holubčík, E. Hyhlík

ŽK: M. Engler (FC Fončorda)

Batra Tanka schytala v 1. kole najvyšší debakel a potrápiť súpera sa jej hráčom nepodarilo ani v druhom zápase. Stav 2:5 po prvom polčase sa síce ešte dal zdramatizovať, no to hráči rozbehnutého Helliusu nepripustili, keď sa v druhom dejstve presadili až desaťkrát, pričom najviac zažiaril 5-gólový Eperješi.

FK Batra Tanka – Hellius 3:15 (2:5)

Góly: P. Vinarčík 2, A. Strelec – P. Eperješi 5, M. Mrváň 4, K. Drahoň 3, M. Longauer, M. Horňák, M. Čunderlík

ŽK: H. Tranvodai (FK Batra Tanka)

Ďalšiu remízu piatkového programu priniesol duel Salve, ktoré v 1. kole podľahlo Helliusu a Králičanov, ktorí si poradili s Fončordou. Salve malo lepší vstup do zápasu, keď vyhrávalo 2:0, no Králičania dokázali ešte do prestávky otočiť na 2:3 aj vďaka dvom gólom Kruppu. Hráčom Salve vyšiel vstup aj do druhej polovice zápasu, keď otočili na 4:3, no body sa napokon delili zásluhou Čavoja, ktorý zachránil pre Králičanov aspoň bod.

FC Salve – Králičania 4:4 (2:3)

Góly: M. Buzák 2, M. Rumanovský, M. Čižnár – E. Kruppa 2, T. Fleischaker, O. Zrubák

ŽK: T. Fleischaker, M. Chmara, M. Šagát (Králičania)

3. B liga – 2. kolo

Piatkový program na Tatranskej otvoril duel mužstiev Malonas a CFBG, ktoré svoje prvé zápasy vyhrali a vo vzájomnom súboji sa oba celky chceli udržať na víťaznej vlne. V prvom polčase bola prevaha jasne na strane hráčov Malonas, ktorí nastrieľali súperovi gólový poltucet a o svojej výhre rozhodli prakticky už v prvom polčase. V tom druhom už góly nepridali, naopak aspoň čestný gól sa podarilo streliť tímu CFBG.

CFBG – Malonas 1:6 (0:6)

Góly: R. Svitek – V. Zelník 2, H. Lehotský, J. Tuhársky, J. Javorka, I. Bernát

ŽK: T. Milan (CFBG)

Jeden z favoritov 3. B ligy, Enzo chcel v nových dresoch nadviazať na výhru s Juniperusom v dueli s Amatérmi. Hráči v žltom mali jasnú prevahu, ktorú zúročili do štvorgólového náskoku po prvom polčase. V tom druhom sa im podarilo zaokrúhliť počet gólov v sieti súpera na 10, pričom až 4 z nich strelil Černík. Amatéri napriek tomu aj vzhľadom na to, že sa nemohli oprieť o širokú lavičku, podali sympatický výkon a vsietili aj čestný gól.

Enzo – FK Amatéri 10:1 (4:0)

Góly: T. Černík 4, A. Večerík 2, R. Mocik 2, M. Benko, T. Hlavatý – J. Vetrák

Kompletný video zostrih nájdete tu.

Ďalším favoritom v tejto súťaži je mužstvo Dialian Yifang – Sásová, ktoré si tentokrát vychutnalo Hrču.

Dailan Yifang – Sásová – Hrča 17:2 (11:0)

Góly: M. Paulik 7, F. Slabecius 4, L. Hakel 3, T. Konkoľ 2, M. Zvalo – L. Uhliar, A. Fartel

ŽK: A. Fartel, J. Hrončok

Výsledkový servis a video zostrihy Vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.