Súťaže malého futbalu sú už naplno rozbehnuté a v piatok večer boli na programe úvodné stretnutia 4. kola. Prinášame Vám kompletný sumár piatkových zápasov s fotogalériou a video zostrihom duelu Juniperus – Hrča.

1. liga – 4. kolo – piatok

V piatok mala 1. liga na programe len jedno stretnutie, v ktorom proti sebe v Jakube nastúpili mužstvá Uniosu a Trendu. Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný, keď na úvodné góly Uniosu dokázali ešte hráči Trendu ako tak zareagovať vďaka dvom presným zásahom Žilinca. V druhom dejstve sa už však hráčom Uniosu podarilo svojmu súperovi gólovo odskočiť, na čom mal veľkú zásluhu Peter Stacho, ktorý sa presadil 6-krát.

Unios – Trend 10:3 (4:2)

Góly: P. Stacho 6, M. Jobko 2, R. Elek, D. Hohút – B. Žilinec 2, Mat. Rudnický

ŽK: B. Žilinec (Trend)

ČK: B. Žilinec (Trend) – po druhej ŽK

2. liga – 4. kolo – piatok

Pingoši potvrdili úlohu mierneho favorita v súboji s Jogou Bonito, s ktorou viedli po prvom polčase dvojgólovým rozdielom. V druhej 25-minútovke sa Pingošom podarilo ich náskok navýšiť a aj vďaka hetriku Močáryho pohodlne vyhrať.

Joga Bonito – Pingoši 2:7 (1:3)

Góly: J. Zaťka, M. Medľa – V. Močáry 3, A. Duriš 2, P. Zemko, V. Zeman

ŽK: T. Vollmann, T. Longauer (Joga Bonito)

ČK: T. Vollmann (Joga Bonito) – po druhej ŽK

Piatkový program 2. ligy hranej v Jakube pokračoval duelom medzi zatiaľ stopercentnou Mladosťou BCF a tímom ŠKP B200. Ten ešte dokázal odpovedať na úvodný gól Mladosti a vyrovnať, zvyšok zápasu sa už ale niesol jasne v réžii hráčov Mladosti, ktorí postupne navyšovali svoj náskok, na ktorom sa piatimi gólmi podieľal aj Ján Tešlár.

Mladosť BCF – ŠKP B200 11:4 (5:2)

Góly: J. Tešlár 5, M. Trizna 2, M. Čief, M. Baláž, M. Mišány, M. Mišány st. – P. Spodniak 2, Ľ. Pročka, R. Čipčala

ČK: R. Čipčala (ŠKP B200)

Najlepší strelec 2. ligy Andrej Dubovický si schuti zastrieľal aj v 4. kole, keď sieť Sosaurusu rozvlnil 5-krát. Jeho Godzily navyše opäť vyhrali a vďaka tretej výhre zo štyroch zápasov preskočili v tabuľke práve Sosaurus. Ten prvýkrát v sezóne prehral.

Godzily – Sosaurus 7:4 (4:2)

Góly: A. Dubovický 5, R. Dočkal, M. Haring – N. Pál 2, J. Tenkel, J. Chriaštel

ŽK: M. Hraško (Sosaurus)

3. A liga – 4. kolo – piatok

Hráči FK Plus boli pred 4. kolom najgólovejším mužstvom 3. A ligy a v otváracom zápase piatkového programu v Nike aréne opäť zaznamenali dvojciferný počet presných zásahov, keď si až prekvapivo hladko poradili s Králičanmi. Tí mali pred týmto duelom zhodný počet bodov ako ich súper, na ktorého však od úvodu nestačili a prvýkrát v sezóne prehrali. Spomedzi hráčov FK Plus vyčnieval najmä 4-gólový Ján Štubian.

FK Plus – Králičania 11:2 (5:1)

Góly: J. Štubian 4, F. Medvec 2, J. Tajboš, M. Krnáč, J. Matyo, R. Prašovský, I. Majer – M. Chmara, L. Handzuš

ŽK: E. Kruppa (Králičania)

Zlepenec bol povzbudený výhrou z posledného kola a proti Helliusu chcel na dobrý výsledok nadviazať. V prvom polčase padol len jeden gól a postarali sa oň hráči Helliusu, ktorým sa už v druhom dejstve podarilo súperovi gólovo odskočiť a napokon bez väčších komplikácií zvíťaziť.

Hellius – Zlepenec 6:3 (1:0)

Góly: M. Zemko 2, R. Urda 2, D. Eperješi, M. Melicher – R. Bartelt 2, A. Zatyko

Na programe bol aj duel medzi dovmi mužstvami, ktoré v tejto sezóne ešte nebodovali. Po vyrovnanej prvej 25-minútovke viedli tesne hráči Batra Tanky. Tí v druhom polčase gólovo odskočili ALK TÍMu a aj vďaka hetriku Adama Strelca si do tabuľky pripísali prvé body.

FK Batra Tanka – ALK TÍM 8:4 (3:2)

Góly: A. Strelec 3, P. Vinarčík 2, F. Kolík, H. Tranvodai, D. Tvrdoň – E. Hyhlík 3, A. Bella

3. B liga – 4. kolo – piatok

Piatkový program na Tatranskej otvoril súboj dvoch tímov z druhej polovice tabuľky 3. B ligy, ktorý priniesol vyrovnaný priebeh. Skóre otvorila Nulová šanca, hráči CFBG následne otočili na 2:1, na čo súper odpovedal vyrovnávajúcim gólom. CFBG sa opäť dostalo do vedenia, tentokrát dvojgólového, no Nulová šanca dokázala opäť zareagovať a vyrovnať na 4:4. V závere zápasu predsa len naklonilo misky váh na svoju stranu mužstvo CFBG.

CFBG – Nulová šanca 6:4 (3:2)

Góly: I. Knopp 3, M. Babiak, T. Milan, R. Blinka – L. Melaga 2, P. Daubner, M. Badinský

V súboji dvoch dlhoročných stálic malého futbalu v Banskej Bystrici sa črtalo veľké prekvapenie, keď Hrča po zaváhaniach v defenzíve súpera viedla už 0:3. Hráči Juniperusu ale dokázali ešte do prestávky otočiť na 4:3. V druhom dejstve pridalo mužstvo vo fialových dresoch ďalšie góly, vďaka ktorým si vytvorilo rozhodujúci náskok. Ten hráči Juniperusu nestratili ani napriek dobrému záveru zápasu v podaní Hrče.

FC Juniperus – Hrča 7:5 (4:3)

Góly: M. Maruniak 2, R. Blaško 2, M. Blaško, M. Filipko, J. Mesík – A. Fartel 2, K. Simon 2, L. Uhliar

Kompletný video zostrih zápasu nájdete tu.

Amatéri ani Viking Stavanger pred 4. kolom nezískali ešte ani bod. Súboj dvoch tímov na chvoste tabuľky zvládli lepšie Amatéri, ktorých hrdinom sa stal 5-gólový Miroslav Repčín. Amatéri tak získali prvé body, hráči Vikingu si na ne musia počkať minimálne do 5. kola.

FK Amatéri – Viking Stavanger 6:3 (4:2)

Góly: M. Repčín 5, M. Hazucha – L. Janek 2, M. Pavlík

ŽK: R. Saksa, B. Starosta (Viking Stavanger)

ČK: R. Sedláček (Viking Stavanger)

Výsledkový servis a video zostrihy Vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.