Basketbalistky UMB privítali v nedeľu na palubovke v telocvični v budove Filozofickej fakulty UMB tím Popradu v rámci 9. kola extraligy žien. Zo stretnutia vám prinášame aj fotogalériu.

Domáce hráčky hrali s miernym favoritom v prvej polovici zápasu pomerne vyrovnanú partiu, keď prvú štvrtinu prehrali len o jediný bod. V podobnom duchu sa niesla aj druhá 10-minútovka, po ktorej viedli basketbalistky Popradu len o 4 body. Hosťujúce hráčky ale zvládli oveľa lepšie kľúčovú tretiu štvrtinu, ktorú vyhrali o 11 bodov. Tím Popradu už si už výhru postrážil, keď v poslednom dejstve zveľadil svoj náskok na okrúhlych 20 bodov.

Zápas vyšiel najmä Petre Števulovej, ktorá zaznamenala 23 bodov. Sekundovať jej však nedokázala žiadna zo spoluhráčok, čo sa podpísalo pod prehru BK ŠK UMB. Na druhej strane sa darilo 21-bodovej Miariane Tetemondovej, či Andrei Vyšňovej, ktorá si pripísala 17 bodov. Oba kolektívy premenili 6 trojkových pokusov. Rozdiel medzi tímami bol v úspešnosti premieňania dvojkových pokusov. Domáce hráčky z nich premenili len viac ako štvrtinu, zatiaľ čo basketbalistky Popradu namierili presne do koša každú druhú dvojkovú strelu.

Katarína Piperková: „Na tento zápas sme sa pripravovali a súperovi sme chceli vrátiť prehru. Prvý polčas bol z našej strany disciplinovaný a až na pár chýb sme plnili úlohy, ktoré sme si určili pred zápasom. V druhej časti zápasu sme robili mnoho chýb, nedodržali sme náš systém a bodovo sme sa nepridali k Petre Števulovej, ktorá nás bodovo stále držala v hre. Súper si v tretej štvrtine vytvoril náskok a my sme ho už nedokázali dotiahnuť. Táto prehra nás veľmi mrzí, ale verím, že aj s príchodom nových hráčok zapracujeme na našich chybách a budeme hrať lepšie.“

Andrea Izáķová, trénerka BK ŠK UMB: „Spokojnosť z prvého polčasu, sklamanie z druhého. Spoliehať sa na jednu strelecky úspešnú hráčku a iba sa prizerať nestačí. Toto nie je cesta úspechu pre sovičky. Nemôžeme konkurovať strelecky úspešnejším tímom, ak nebude aktívna pätica hráčok na ihrisku. Platí to aj v obrane. V prvom polčase nás strelecky držala nad vodou Števulová, ale v celom zápase sa k nej nepridal nikto, na rozdiel od súpera, kde tri hráčky nastrieľali dvojciferné čísla. V druhom polčase zlyhala obrana, ktorá nás v celku zdobila v tom prvom. Opäť bola problémom kondícia. Posledný faktor zápasu bola neschopnosť pridania sa striedajúcich hráčok do nasadeného tempa a častá herná nedisciplinovanosť. Máme na čom pracovať, najbližšie nás čaká ťažký súper z prvej štvorice, ale ak nepoľavíme v nasadenom tréningovom tempe, môžeme napredovať a ukázať, že dokážeme hrať vyrovnanú partiu aj dlhšie ako 20 minút.“

Extraliga žien – 9. kolo – Banská Bystrica

BK ŠK UMB Banská Bystrica – BAM Poprad 50:70 (12:13, 15:18, 13:24, 10:15)

Zostava BK ŠK UMB a body: Števulová 23, Dobrotová 5, Mrváňová 5, Kovalenko 4,  Turčanová 4, Luptáková 3, Paulechová 2, Piperková 2, Vyšná 2, Chovancová, Šunová, Moravčíková.

TH: 6/14 – 4/10. Trojky: 6/11 – 6/19. Fauly: 13 – 16.

Basketbalistky UMB odohrajú svoje najbližšie stretnutie vonku, keď v sobotu, 28. novembra o 18:00 h nastúpia na duel 10. kola extraligy žien proti domácemu Šamorínu.

Pumy vyhrali na palubovke nováčika

V sobotu boli v akcii aj bystrické pumy, ktoré presvedčivo vyhrali v Spišskej Novej Vsi.

Extraliga žien – 9. kolo – Spišská Nová Ves

ŠKBD Spišská Nová Ves – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 31:74 (7:14, 14:28, 2:7, 8:25)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Janštová 16, Striešová 10, Belušová 10, Holíková 8, Vargová 7, Matejčíková 6, Oborilová 5, Neuschlová 5, van Dalen 4, Kollárová 3, Malovcová, Mesárošová.

TH: 1/2 – 9/13. Trojky: 2/24 – 7/18. Fauly: 14 – 6.

Bystrické pumy sa najbližšie predstavia na domácej palubovke v športovej hale na Štiavničkách, kde v sobotu, 28. novembra o 18:00 h privítajú Young Angels Košice v rámci 10. kola extraligy žien.