Po minulotýždňovej premiérovej výhre s Michalovcami chceli železiari pokračovať na víťaznej vlne. V rámci 4. kola cestovali na pôdu AS Trenčín, ktorý sa v úvode sezóny nečakane trápil.

AS Trenčín vs. FK Železiarne Podbrezová 1:1 (1:0)

Góly: 39. Skovajsa – 69. Leško. ŽK: Djordjevič, Migaľa, Kuciak. Zápas sledovalo v Trenčíne 2181 divákov.

Zostava AS Trenčín: Chovan – Kleščík, Skovajsa, Šalata, Keston – El Mahdioui – Zubairu, Paur (65. van Haaren) – Gong (17. Kvocera), Janga (74. Mance), Beridze

Zostava FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Migaľa (86. Bilič), Kupčík – Viazanko, Kuzma (67. Leško), Válovčan – Bernadina (58. Mikuš)

Prvá šanca duelu sa zrodila až v 28. minúte, kedy sa ale Válovčan do zakončenia nedostal, pretože zo šestnástky vybehol Chovan a loptu odkopol do bezpečia. Trenčín prvýkrát zahrozil až šesť minút pred prestávkou a hneď skóroval. Po rohovom kope sa to podarilo Skovajsovi. Do konca úvodného dejstva mali možnosti ešte Viazanko či Migaľa, neuspel však ani jeden.

Druhý polčas otvorila veľká šanca Jangu. Ten najskôr trafil do miest, kde stál Kuciak a následnou dorážkou spred poloprázdnej brány prekopol. Napraviť zaváhanie spoluhráča mohol Kvocera, z dobrej pozície mu lopta nesadla na kopačku a minul. V 66. minúte mal vyrovnanie na hlave Mikuš, center Djordjeviča zneužil iba na hlavičku nad. Minútu na to prišiel do hry Dávid Leško, o dve ďalšie z priameho kopu vyrovnal na priebežných 1:1. Skvelé striedanie Karola Praženicu. O chvíľu neskôr mohol udrieť Válovčan. V dobrej pozícii ešte prihrával na Mikuša, ktorý mal od lopty ďaleko. Podbrezová tak z Trenčínu vezie bod za remízu 1:1.

V piatok 18. augusta čaká na Podbrezovú domáci zápas s MFK Ružomberok. Úvodný výkop je naplánovaný na 18.30 hod.