BBonline.sk (Samuel Červeňanský), video: huste.tv | 6.3.2018

Barani si po dohrávke 49. kola Tipsport ligy stále držia nádej na prvé miesto v tabuľke, keď dokázali uspieť v náročnom zápase v Košiciach. K nádeji na prvé miesto im dopomohla taktiež Detva, ktorá nečakane vyhrala s Nitrou. Bystričania aj v tomto zápase potvrdili, že sú najproduktívnejším mužstvom v lige, čo dokázali štyrmi gólmi do siete súpera.

Úvod začal pre hostí nie úplne priaznivo pretože už v 4. minúte bol vylúčený Lamper za podrazenie. Domáci však presilovku nedokázali optimálne zúžitkovať. Jedinou vážnejšou strelou bola dorážka Šedivého, ktorý však trafil len betón Lasillu. V 8. minúte mohli Košice vyhrávať 1:0 avšak Miklík trafil len žrď. O dve minúty neskôr sa však menilo už skóre. Z prvej väčšej šanci vyťažili hostia po góle Bubelu. V 17. minúte dostali barani súpera do väčšieho tlaku, avšak bez vážnejšieho zakončenia. V poslednej minúte prvej tretiny však oba celky ponúkli nebezpečné akcie. Po tvrdej strele Pulliho brankár hostí vyrazil strelu len pred seba, kde však nebol nikto, kto by ju dokázal doraziť. Druhú akciu ponúkli zverenci trénera Országha, ktorí využili presilovú hru po strele Surového.

Do druhej tretiny lepšie vstúpili oceliari, ktorí v 22. minúte strelili kontaktný gól po dorážke Šedivého. Už minútu na to mohlo byť vyrovnané, avšak puk sa do siete Bystričanov nedostal. Odskočiť na dvojgólové vedenie mohli hostia v 26. minúte, kde však Habal odsunul puk pred dorážajúcim Brittainom. V 35 minúte došlo ku gólovým akciám na oboch stranách, avšak ani jeden tým nepremenil šancu. Záver tretiny zvládli lepšie Košičania, ktorí v 39. minúte vyrovnali na 2:2 po strele Dudáša.

Záver tretiny tak mal rozhodnúť o plnom bodovom zisku jedného z tímov. Bližšie k nemu mali hostia spod Urpína, keď v 48. minúte Bortňák vrátil svoj tím do vedenia. O tri minúty neskôr však domáci odpovedali presným zásahom Miklíka. Znova sa tak začínalo odznova. V poslednej desaťminútovke sa tempo na oboch stranách začalo zvyšovať, keďže oba celky chceli plný bodový zisk. V 55. minúte po rozhodnutí videorozhodcu boli opäť bližšie k trom bodom barani po strele Ďatelinku. Domáci však neprestali hrať a ich snahu dovŕšil v 60. minúte Suja, ktorý strelou pomedzi Lassilove betóny vyrovnal na 4:4 a poslal zápas do predĺženia.

V ňom mali väčšie šance hostia po akciách Failleho a Asselina. Žiadna však neskončila gólom a v Košiciach tak nasledovali samostatné nájazdy. Tie rozhodol v piatej sérii Asselin a barani si odniesli z Košíc dva body.

Tipsport liga – 49. kolo – Košice

HC Košice vs. HC ’05 iClinic Banská Bystrica 4:5 po s.n. (0:2, 2:0, 2:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 22. Šedivý (Suja, Miklík), 39. Dudáš (L. Nagy, Miklík), 52. Miklík (Suja, L. Nagy), 60. Suja (Čížek, Miklík) – 10. Bubela (Brittain, Delisle), 20. T. Surový (Asselin, Faille), 49. Bortňák (Kabáč), 55. I. Ďatelinka (Lamper). Zápas sledovalo v Košiciach 4158 divákov.

Zostava HC Košice: Habal – Šedivý, Čížek, Dudáš, B. Kessel, Pulli, Matejka, M. Novotný, Ovčačík – L. Nagy, Suja, Miklík – Jenčík, Marek Hovorka, Kafka – Šoltés, Boltun, Hričina – Koyš, Š. Petráš, Vrábeľ

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Kubka, I. Ďatelinka, Pretnar, V. Mihálik, Delisle, Trecapelli, Gabor, Sedlák – Hrnka, T. Surový, Lamper – Hohmann, Bubela, Brittain – Skalický, Faille, Asselin – Bortňák, Češík, Kabáč

V ďalšom stretnutí sa Banskobystričania predstavia na ľade Liptovského Mikuláša v piatok 9. marca o 17.30 hod.