Bystričanky nemali toľko šťastia ako v minulom zápase a cez Nitru sa v tesnom súboji nedostali do bojov o piate miesto.

Úvodný celok bol od začiatku v rukách bystrických púm, tie dominovali ako aj na útočnej polovici tak aj v obrannej. Po siedmich minútach hry viedli Bystričanky v pomere 9:2 a ich náskok si až do konca štvrtiny udržali. Spočiatku druhej štvrtiny sa Bystričankám darilo dominovať a svoj náskok aj jemne zvýšili, no po šiestej minúte nastalo strelecké ticho a dovolili tak Nitre sa ôsmimi bodmi v rade na nich dotiahnuť. Pred polčasom tak viedli pumy len o jeden bod.

Druhý polčas otvorili Bystričanky koncentrovane a piatimi bodmi sa dostali do vedenia.  To však domáce hráčky ešte v priebehu tretej štvrtiny zmazali a v závere sa dostali do dvojbodového vedenia. Vyrovnaný zápas sa v podobnom duchu niesol aj v poslednej štvrtine. Od tretej minúty prevzali kontrolu domáce hráčky Nitry a pumy aj napriek útoku v posledných sekundách a možnosti vyrovnať, nemali toľko šťastia a tak sa z postupu radovali Nitranky.

Extraliga žien – tretí zápas o 5.-8. miesto – Nitra

BKM Junior UFK Nitra vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 45:42 (21:22)

Najviac bodov: Zentková 18, Feherová 10, Sailerová 6 – Števulová 16, Jelenčíková 14, Van Dalen 4

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP 08 Banská Bystrica): „Pre diváka to bol určite pekný zápas. Rozhodovali maličkosti a Nitra nakoniec bola šťastnejšia. Dievčatá však zo seba dali všetko a musím ich pochváliť. Musíme sa skoncentrovať na boje o 7. miesto, ktoré by sme týmto výkonom mali uhrať.“

Petra Števulová (kapitánka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Na zápas do Nitry sme išli s tým, že chceme vyhrať. Zo začiatku to vyzeralo, že budeme úspešnejšie, ale nakoniec sme aj tak celý zápas hrali vyrovnane. Bol to ťažký zápas ale aj napriek prehre si dovolím tvrdiť, že to bol z našej strany dobrý výkon. Čakajú nás ďalšie stretnutia, tentokrát so Slovanom a verím, že sme pripravené vyhrať sériu.“

Prvý zápas série je na programe v stredu 4. apríla na palubovke Dukla na Štiavničkách, kde o 18.00 hod privítajú pumy hráčky Slovana.