Súboj najlepšej obrany s najlepším útokom. Aj tak by sa dal charakterizovať šláger 21. kola Tipsport ligy medzi domácim Trenčínom a Banskou Bystricou. Hostia ťahali šnúru dvoch výhier bez inkasovaného gólu a túto sériu chceli potiahnuť aj pod hradom Matúša Čáka.

Prvá tretina sa prítomným divákom musela páčiť. Hral sa atraktívny duel s množstvom šancí na obidvoch stranách. Už v 4. minúte pohrozil Lassilovi domáci kapitán Radivojevič. Barani následne boli aktívnejší a vypracovali si dve čisté gólové šance. Gilbert Gabor sa v 7. minúte predral až pred bránku Trenčanov, no Valenta nedokázal prekonať ani na dvakrát. Ešte väčšiu príležitosť na otvorenie skóre mal Surový. Kapitán Banskej Bystrice sa ocitol sám pred Valentom, ten mu však blafák prečítal a podržal svoje mužstvo. Prišiel tak trest na druhej strane. V presilovej hre vojakov sa po zblokovanej strele Hossu dostal puk cez Sojčíka k Heclovi a ten strelou z prvej prepasíroval puk za presúvajúceho sa Lassilu. Domácich strelený gól nabudil a po 86-sekundách barani zabudli na Hecla a ten zblízka nedal Lassilovi šancu. Kontaktný gól mal v 18. minúte na hokejke Asselin. Ten unikol domácej obrane, no na výborného Valenta nevyzrel.

V úvode prostrednej časti sa domáci dostali do dvoch dobrých pozícií. Najprv delovku Bezúcha zneškodnil Lassila a následne Varga si zasekol Ďatelinku, no bránu hostí netrafil. Potom už prišli chvíle Banskej Bystrice. Hostia si vypracovali miestami až drvivý tlak, recept na brankára Valenta ale nenašli. Na strane hostí postupne vyhoreli Bubela, Bartánus a Belluš. Domáci gólman si poradil aj s prečíslením Belluša s Češíkom, keď druhý menovaný v ťažkej pozícii už nedokázal razantnejšie zakončiť. Tutovku mal v 39. minúte Belluš, ten však trestuhodne po aktivite Brejčáka netrafil bránu.

To, čo sa nedarilo hosťom dve tretiny, tak zmenili už po 69-sekundách tretieho dejstva. Hohmann výborne našiel pred bránkoviskom Bubelu a ten už nedal Valentovi šancu. V 44. minúte mohol pridať tretí gól Trenčína Hecl, tentokrát však zblízka proti Lassilovi neuspel. Hostia sa tlačili za vyrovnaním a v 51. minúte sa ho aj dočkali. Puk na modrej čiare zachytil Gründling, priťukol ho Mihalikovi a ten strelou pomedzi Valentove betóny vyrovnal. O necelú minútu však Dukla opäť viedla. Po chybe Sedláka sa do nájazdu dostal Varga a presnou strelou vrátil Trenčín späť na koňa. V oslabení mohol vyrovnať Bartánus, zoči-voči ale domáceho gólmana neprekonal. O osude stretnutia mohol rozhodnúť Bezúch. Domáci útočník išiel v 58. minúte sám na Lassilu a chcel ho prekonať elegantne blafákom jednou rukou, fínsky gólman ale udržal svoj tím v hre o body. Hostia ešte v závere skúsili hru bez brankára, no definitívnu bodku dal 16-sekúnd gólom do prázdnej brány Sojčík. Trenčín tak zdolal Banskú Bystricu 4:2 a drží si domácu neporaziteľnosť.

Tipsport liga – 21. kolo – Trenčín

HK Dukla Trenčín vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Góly: 14. Hecl (Sojčík, Hossa), 15. Hecl (Pač), 52. Varga, 60. Sojčík (Ölvecký) – 42. Bubela (Hohmann, Bartánus), 51. Mihalik (Gründling, Surový). Zápas sledovalo 3636 divákov.

Zostava HK Dukla Trenčín: M. Valent – Romančík, Starosta, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Pač – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Hossa, Bulík, Varga – Mikula, Pardavý, Hecl – Hudec, Švec, Sojčík – Špankovič

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, J.Brejčák, Gründling, Mihálik, Košecký – Lamper, Surový, Lunter – Hohmann, Bubela, Bartánus – Brittain, Faille, Asselin – Belluš, Češík, Gabor – P. Valent

Netradične vo štvrtok 23. novembra barani privítajú na vlastnom ľade HC Košice. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.