Séria medzi Banskou Bystricou a Skalicou sa po úvodných dvoch zápasoch presunula na Záhorie. Tam chceli domáci hráči zabrať naplno a štvrťfinále s baranmi vyrovnať. Najprv ich však čakal tretí duel, ktorý by v prípade výhry hosťujúceho družstva zabezpečil Banskobystričanom tri mečbaly.

HK 36 Skalica – HC´05 Banská Bystrica 4:2 (0:1,3:0,1:1) – stav série: 1:2

Góly: 23. Stieler, 27. B. Mráz, 29. M. Preisinger, 56. T. Mikúš – 4. White, 46. M. Hudec. Zápas sledovalo v Skalici 1811 divákov.

Zostava HK 36 Skalica: M. Lipovský – Vyrůbalík, Barák, Gründling, Trška, T. Staňo, M. Sloboda, Luža, L. Kozák – Lažo, R. Školiak, Obdržálek – Kutálek, B. Mráz, Šátek – R. Kropáč, Stieler, B. Jankovič – Kudrna, T. Mikúš, M. Preisinger

Zostava HC‘05 Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Kania, Bambúch, Rosandič, Lamper – M. Hudec, White, Zigo – Kafka, Heizer, Handlovský – Lunter, R. Konečný, Rapáč – Veilleux, T. Matoušek, Kadura

Hokej - HC 05 Banska Bystrica -HK 36 Skalica, 10.03.2014, Banska BystricaI keď do zápasu vstúpili aktívnejšie Skaličania, ktorí sa od úvodných sekúnd tlačili pred hosťujúceho gólmana Kalembu, ako prví gólovo udreli Banskobystričania. Rýchlu kombináciu po presnej prihrávke medzi kruhy zakončil presnou strelou v tretej minúte White. Počas následnej presilovej hry sa Záhoráci pevne usadili v pásme baranov, ale v koncovke neuspeli. V deviatej minúte sa po jednoduchej kombinácii otvoril priestor pred Lipovským pre Saracina, puk z jeho hokejky ale nemieril medzi žrde.  Následne neuspel ani White, ktorého strelu skalický gólman vyrazil. Na domácej strane mohol udrieť Školiak a po prečíslení dvaja na jedného aj Mikúš, tomu však v rozhodujúcom momente skĺzol puk z hokejky. V 16. minúte vytiahol po nedorozumení v domácej obrane pred Whiteom reflexívny zákrok Lipovský.

V úvode druhého dejstva mal výbornú šancu na zvýšenie vedenia hosťujúci Matoušek, Lipovský bol ale pripravený. Z nasledujúceho protiútoku udreli domáci, keď prihrávku z pravej strany zužitkoval David Stieler a vyrovnal na 1:1. Skaličanov gól nakopol a roztočili pred Kalembom kolotoč. Pri útočení sa však pozabudli v defenzíve, čo vyústilo do nepremenného samostatného úniku Whitea. V 26. minúte bol v samostatnom prieniku faulovaný Kudrna a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Kudrnovu fintu však americký gólman v službách baranov Kalemba chladnokrvne vychytal. O niekoľko momentov neskôr pri hre v oslabení Trška krásnou prihrávkou vysunul do úniku Mráza a ten v súboji jeden na jeden s bystrickým brankárom uspel a poslal Skalicu do vedenia. V obrate domáci pokračovali aj vzápätí, keď v 30. minúte po pase Laža zvyšoval Preisinger na 3:1. V 36. minúte zachytil Zigo chybnú rozohrávku Skaličanov a ocitol sa sám pred Lipovským, ten však svoje mužstvo podržal.

V tretej tretine po štyroch minútach hry trafil Stieler tyčku. Banská Bystrica sa dočkala kontaktného zásahu v 46 minúte. Po výbornej práci Whitea, ktorý zachránil pásmo, sa puk dostal najprv k Rapáčovi a potom k voľnému Hudecovi, ktorý ho dorazil za bezmocného Lipovského. Krátko potom mal trojnásobnú gólovú príležitosť Zigo, Lipovský však lapačkou zachránil. V 49. minúte sa dostal do úniku Handlovský, ale brankár Záhorákov potvrdil status najlepšieho hráča v zápase. O tri minúty neskôr netrafil Školiak prázdnu bránku po prihrávke Obdržáleka. Päť minút pred koncom sa krásne uvoľnil Trška a gólovou prihrávkou našiel Mikúša, ktorý s ľahkosťou skóroval a uzavrel skóre duelu na 4:2.

Štvrté stretnutie je na programe už v sobotu 15. marca opäť na skalickom ľade so začiatkom o 17.00 hod.