Quantcast

Vo forme hrajúci banskobystrickí hokejisti cestovali v 43. kole Tipsport extraligy na ľad Martina. Domáci Mountfield ťahal nepriaznivú bilanciu štyroch prehier. Tú chcel pretrhnúť práve proti favoritovi z Banskej Bystrice.

MHC Mountfield Martin – HC’05 Banská Bystrica 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Góly: 10. Markovič, 14. Važan, 26. L. Klíma, 43. Važan, 54. Markovič – 7. Handlovský, 27. Zigo, 56. M. Hudec. Zápas sledovalo v Martine 1800 divákov.

Zostava MHC Mountfield Martin: J. Čech – Matejka, I. Ďatelinka, Perniš, A. Novotný, Tupý, Rusina – Markovič, Galamboš, Važan – L. Klíma, Kolena, Rožník – Themár, Pokrivčák, J. Cíger – od 21. Dírer
Zostava HC‘05 Banská Bystrica: Košarišťan (26. Sabol) – Lepine, Saracino, Macháček, Bambúch, Predajniansky, Gachulinec – M. Hudec, White, Handlovský – Dolník, Heizer, Kadura – Lamper, Zigo, Lunter – Rosandič, R. Gašpar, Róth

MHC Martin - HC 05 Banska Bystrica_13Hosťujúci zverenci trénera Országha vstúpili do duelu presvedčivejšie. Martinčania vôbec nestíhali nastolenému tempu. Prvú veľkú príležitosť spálil Lepine, ktorý trafil iba žŕdku domácej brány. Ďalšiu šancu nevyužil mladík Gašpar. Do tretice už všetko napravil Handlovský, ktorý premenil dobrú prihrávku legionára Whitea – 0:1. Barani sa akoby uspokojili a nechali prevziať opraty zápasu do rúk Mountfieldu. Hneď prvú presilovú hru domácich využil Markovič a bolo vyrovnané. Nasledujúcu veľkú šancu zužitkoval Važan, ktorému asistovali Galamboš s Ďatelinkom.

V druhej časti videli diváci menej zaujímavý hokej a len dva góly. Ten prvý strelil Klíma a zvýšil vedenie na 3:1. Na to reagovala hosťujúca lavička, keď vystriedala brankára Košarišťana za Richarda Sabola. Baranov to nakoplo a už o 48 sekúnd neskôr skóroval jeden z hrdinov duelu proti Nitre, Tomáš Zigo. Ďalšie šance zostali nevyužité na oboch stranách a tak do tretej dvadsaťminútovky vstupovali hráči spod Urpína s jednogólovým mankom.

Záverečná tretina vyšla lepšie Martinu. Ten premenil svoju  presilovú hru a zvýšil na 4:2. Úspešným strelcom bol Michal Važan, ktorý pridal svoj druhý presný zásah v stretnutí. Dvojgólový náskok pridal domácim na istote. Začali sa sústrediť na obranu a vyrážať do nebezpečných protiútokov. Jeden taký sa kosačkám naskytol v 54. minúte. Jaroslav Markovič unikol hosťujúcej obrane a dostal sa až do samostatného úniku. V poslednej chvíli zatiahol za „ručnú brzdu“ hosťujúci Saracino. Rozhodcovia ukázali na stred klziska a nasledovalo trestné strieľanie. To bez problémov faulovaný Markovič premenil – 5:2. Malú iskierku nádeje pre baranov vykresal Michal Hudec, keď v 56. minúte znížil na rozdiel dvoch gólov. To však bolo zo strany Bystričanov všetko. Nepomohla im ani vyše minútová hra bez gólmana. Hráči spod Urpína tak nenadviazali na úspechy proti popredným mužstvám tabuľky a deviatemu Martinu podľahli po výsledku 5:3.

Nasledujúci duel odohrajú banskobystrickí hokejisti opäť na cudzom ľade. V 44. kole Tipsport extraligy pocestujú do Žiliny, kde sa stretnú s domácimi vlkmi. Úvodné buly je naplánované 17-tu hodinu.