Po troch výhrach v rade privítali barani na vlastnom ľade Duklu Trenčín. Hosťom sa v tejto sezóne pod Urpínom darilo, keď vyhrali obidva vzájomné duely. Banská Bystrica však tretie zakopnutie s týmto súperom odmietala a navyše chcela predlžiť svoju víťaznú šnúru.  tomu im mala pomôcť aj nová kanadská posila do útoku Brock Higgs.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica vs. HK Dukla Trenčín 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 13. Tamáši (Kubka), 26. Buc (Maione, Higgs), 40. Buc (Maione, Belluš), 48. Zigo (Truchno) – 27. M. Hecl (Denis Hudec). Zápas sledovalo 2325 divákov.

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK Dukla Trencin - Banska Bystrica - 02.12.2016

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – V. Mihálik, Maione, Ťavoda, Gründling, Kubka, I. Ďatelinka, Košecký – Buc, Higgs, Hickmott – Truchno, Zigo, Kafka – Lamper, Bortňák, Matoušek – Belluš, Tamáši, Andrisík – M. Češík

Zostava HK Dukla Trenčín: Volden – Bohunický, E. Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Drgoň, Pavúk, D. Trška – Bezúch, J. Švec, Marcel Hossa – J. Ručkay, Bulík, Sojčík – J. Gašparovič, Sádecký, R. Tománek – Denis Hudec, Šimun, M. Hecl

Od začiatku sa hral aktívny hokej z oboch strán. Úvodného gólu sa mohli prítomní dočkať v 11. minúte, ale Sádeckého teč len tesne minul domácu svätyňu. Otvárací presný zásah tak prišiel o dve minúty neskôr. Hosťujúci brankár Volden vyrazil strelu Kubku priamo na hokejku Tamášiho a mladý útočník z medzikružia poslal puk do siete. Náskok Banskej Bystrice mohli o pár okamihov zvýšiť Hickmott a Belluš, ich šance ale stroskotali na Voldenovi.

HC '05 Banska Bystrica - HK Dukla Trencin, hokej 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk

Vedenie sa baranom podarilo navýšiť až v 26. minúte. Mathew Maione vystrelil od modrej, v skrumáži pred bránkou sa najlepšie zorientoval Buc, ktorý prekonal dezorientovaného Voldena. Odpoveď Trenčanov ale bola blesková. O 43 sekúnd po inkasovanom góle sa po prihrávke Hudeca presadil zblízka Hecl a znížil stav na 1:2. Skóre sa následne mohlo meniť viackrát, ale veľké príležitosti Ziga a Andrisíka na jednej strane či Hudeca na druhej zostali nevyužité. Nakoniec sa však v závere druhej časti podarilo baranom prekonať Voldena, keď Buc tečoval Maione strelu a pridal svoj druhý gól v zápase.

V tretej dvadsaťminútovke si zverenci trénera Orzságha udržiavali svoj náskok a hostí nepúšťali do väčších príležitostí. Sami naopak ešte udreli, keď výbornú prihrávku Trukhna spoza bránky zužitkoval Zigo. Záver si už domáci ustrážili a po výsledku 4:1 predĺžili svoju šnúru víťazstiev na číslo štyri.

V nedeľu 5. februára je na programe pohronské derby, keď barani zavítajú pod Pustý hrad. Začiatok stretnutia je naplánované na 17.00 hod.