BBonline.sk (Peter Mútňan, foto: Ilustr. arch. BBonline.sk), video: huste.tv | 15.1.2019

Po domácej prehre s Miškovcom 2:3 po nájazdoch sa chceli barani vrátiť späť na víťaznú vlnu. V ceste im stáli domáce Nové Zámky, ktoré už pred vlastnými fanúšikmi v tejto sezóne Banskú Bystricu porazili.

Hosťujúci favorit začal duel aktívne, keď už po pár sekundách mali otvárací gól na hokejke Selleck a Asselin. V tej iste minúte sa ozvali aj Nové Zámky, Bajtek ale vo vyloženej šanci netrafil bránu. Banskobystričania boli počas celej tretiny aktívnejším mužstvom, brankára Kristína zasypali 15 strelami. No boli to domáci, ktorí otvorili skóre. Po šťastnom odraze puku od zadného mantinelu sa spred bránkoviska presadil Urban. Vyrovnať mohol Selleck, ten vo svojej druhej veľkej šanci opäť stroskotal. Výborného Kristína v domácej bránke dokázal prekonať v 16. minúte Koper, ktorý s veľkým šťastím tečoval strelu Ďatelinku.

Zverenci trénera Cemana pokračovali v aktívnej hre aj v druhej dvadsaťminútovke. Bartánusova zadovka ani Selleckova nebezpečná strela si cestu za chrbát Kristína nenašli. V 32. minúte dostali barani výhodu prvej presilovej hry. Tú síce strávili takmer celú v útočnom pásme, domáci brankár nemusel riešiť žiadnu vážnejšiu situáciu. Tá prišla až v 35. minúte, keď sa do úniku dostal Asselin, no vo veľkej príležitosti nenaklonil misky váh na stranu hostí.

Na začiatku tretej tretiny sa Banskobystričania vyfaulovali a Nové Zámky dostali viac ako dvojminútovú početnú prevahu o dvoch hráčov. Tú aj zužitkovali zásluhou Urbana, ktorý dotlačil puk za Williamsa. V 47. minúte dvíhal ruky nad hlavu domáci Šimun, no puk z jeho hokejky nakoniec za chrbát Williamsa neprešiel. V 49. minúte sa už oprávnene tešil Adam Zbořil. Ten ušiel hosťujúcej obrane a kľučkou si poradil aj s brankárom Williamsom a zvýšil náskok domácich na 3:1. Tento gól sa ukázal ako víťazný. Banskobystričania si v závere nevedeli vypracovať súvislý tlak. Po oddychovom čase to skúsili v powerplay a v šestici sa im poradilo ešte znížiť. Štyridsať sekúnd pred sirénou vykresal iskierku nádeje strelou spomedzi kruhov Bartánus. Na vyrovnávajúci gól už baranom nezostalo veľa času a v Nových Zámkoch ťahali za kratší koniec.

Tipsport liga – 43. kolo – Nové Zámky

HC Mikron Nové Zámky vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Góly: 7. Urban (Novák, Bajtek), 45. Urban (Šimun, Pospíšil), 49. Zbořil (Jurík, Pospíšil) – 17. Koper (Ďatelinka), 60. Bartánus (Faille, Higgs). Zápas sledovalo 852 divákov.

Zostava HC Mikron Nové Zámky: Kristín – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Andersons, Henderson, Slávik – Jurík, Zbořil, Ručkay H. – Šimun, Urban, Bajtek – Jakúbek, Hruška, Pospíšil – Ondrušek, Fábry, Rogoň

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Southorn, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Majerník – Selleck, Faille, Asselin – Bartánus, Higgs, Sýkora – Gabor, Koper, Róth – Török, Giertl, Kabáč

V piatok 18. januára sa zverenci trénera Cemana predstavia na ľade MAC Budapešť o 19.00 hod.