V 23. kole hokejovej Tipsport extraligy sa Banskobystričania predstavili na ľade Košíc. Tie barani pred mesiacom doma zdolali 4:3, no favoritom bol jednoznačne líder súťaže.

HC Košice – HC ’05 Banská Bystrica 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 7. Cebák, 38. Pašek, 46. Jenčík, 54. Bartoš – 7. Kafka. Zápas v Košiciach sledovalo 4521 divákov.

Zostava HC Košice: Hylák – Klouček, Macejko, Deyl, Štrbák, Cebák, Šeda, Kolba – Bicek, Bartoš, Nagy – Spilar, Pašek, Jenčík – Hinďoš, Boltun, Jokeľ – Češík, Marcinko, Sojčík.

HC '05 Banska Bystrica - HC Kosice, Banská Bystrica, 20.10.2013Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Bambúch, Meland, Macháček, Zošiak, Styk – Kafka, White, Handlovský – Macík, Hudec, Kadura – Chovan, Zigo, Lunter – Dolník, Heizer, Hegyi.

Banskobystričania boli vyrovnaným súperom lídrovi súťaže len v prvej tretine. Priamy kontakt s hrou súpera dokázali hráči HC ’05 v siedmej minúte, keď len 24 sekúnd hracieho času po inkasovanom góle, už vďaka presnej prihrávke Erica Melanda a následnej koncovke Petra Kafku vyrovnali. Aj v druhej časti hry ešte hostia dokázali dobrou obrannou hrou pokrývať útočné snahy Košíc, lenže tie v jej závere využili presilovú hru. Opätovne sa tak ujali vedenia, ktoré spečatili dvomi gólmi v poslednej časti hry a zaslúžene vyhrali.

V nedeľu od 16.30 h privítajú hokejisti HC ’05 na domácom ľade druhú Nitru.