Po jasnej výhre baranov 5:0 proti Detve v prvom zápase play-off sa zdala byť séria pre Banskobystričanov povinnou jazdou. Detvanci však dali baranov do pozoru, keď v druhom stretnutí dokázali zvíťaziť pod Urpínom. Séria sa tak presunula do Detvy, kde sa v dnešnom zápase malo rozhodnúť o tom, kto pôjde v sérii do vedenia. Na úvodný a zároveň rozhodujúci gól však nestačilo ani šesťdesiat minút.

Prvú gólovú možnosť mali domáci už v druhej minúte zápasu, ale proti Gašparovej strele povedal Williams jasné nie. Banskobystričania sa snažili byť v zápase aktívnejší, na čo Detva reagovala nepriechodným obranným valom. V 9. minúte ponúkli Detvanci baranom presilovú hru po vylúčení Krála. Počas presilovky mohol otvoriť skóre Matoušek, ale jeho strela a následná dorážka Kopera nestačili na gól. Hra sa po presilovke opäť vyrovnala a oba celky sa nepúšťali do riskantných útokov. V závere tretiny sa blysol dobrými zákrokmi brankár Detvy, keď najprv zneškodnil vyrážačkou strelu Luntera a o minútu neskôr Bartánusov pokus zastavil betón Petríka.

Do druhého dejstva vstúpili oba mužstvá s rovnakou taktikou pozorného bránenia ako v prvej tretine. V 24. minúte mohol Puliš potrestať chybičku Southorna a v zápätí na druhej strane našla Asselinova strela len stojaceho Petríka. O tri minúty neskôr zvýšil Češík renomé brankárovi Detvy, keď jeho strelu k žrdi Petrík dokázal zneškodniť. Hra sa však stále odohrávala len pri mantineloch, kde dochádzalo k tvrdým nárazom. V závere si opäť barani vypracovali dve gólové šance. Prvú gólovku mal na hokejke Southorn, ktorého strela tesne minula horný roh bránky a o minútu neskôr Asselin krásnou strelou od modrej skúsil preveriť Petríka.

V záverečnej tretine barani opäť zvýšili obrátky. V 43. minúte mal na hokejke gól Zigo, ale o dve minúty neskôr pokazilo dobré tempo hry vylúčenie Matouška. Počas presilovky domácich dokázala Detva zovrieť baranov v pásme, ale priestor pred Williamsom banskobystrická obrana poctivo čistila. Po presilovke tak opäť začala úporná snaha baranov o úvodný gól. Hru opäť vypĺňali vylúčenia na jednej aj druhej strane. Otvárací gól však ani jeden tím nedokázal streliť a nasledovalo predĺženie.

V predĺžení aj s veľkým vypätím síl dokázali oba celky ponúknuť kvalitný hokej. V šiestej minúte predĺženia ale spasil baranov Eric Faille, ktorý na dvakrát prekonal Petríka.

Tipsport liga – štvrťfinále play-off – 3. zápas – Detva

HC 07 Orin Detva vs HC´05 iClinic Banská Bystrica 0:1 po pp (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Gól: 66. É. Faille. Zápas sledovalo 1212 divákov. Stav série 1:2.

Zostava HC Orin 07 Detva: R. Petrík – Betker, Martin Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec – R. Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, R. Gašpar – Tibenský, McLean, Z. Král – T. Török, M. Surový, Martin Ďaloga

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Mihálik, Nemčík, Biro – Asselin, É. Faille, Zigo – Šoltés, T. Surový, L. Lunter – Bartánus, A. Šťastný, Koper – Matoušek, Češík, Gabor – Kabáč

Štvrtý zápas série je na programe v Detve vo štvrtok 14. marca o 18.00 hod.