Po približne týždni je späť na mieste. Reč je o defibrliátore, ktorý bol ešte do 27. apríla umiestnený v priestoroch čakárne autobusovej stanice. 

Správa o ukradnutí prístroja, ktorý môže zachraňovať ľudské životy, obletela Slovensko. Azda nikto nedokázal pochopiť, prečo by niekto z verejného miesta kradol prístroj slúžiaci na rýchlu prvú pomoc pri zastavení krvného obehu a ďalších náhlych zdravotných komplikáciách.

Z čakárne autobusovej stanice ukradli defibrilátor, ktorý má zachraňovať životy

Ku krádeži došlo v sobotu, 27. apríla vo večerných hodinách v čakárni autobusovej stanice Terminal SC. Neznámy páchateľ ho zvesil zo steny a odišiel z priestorov autobusovej stanice, smerom na vlakovú stanicu.

Muža zaznamenali kvalitné priemyselné kamery, a tak celé Slovensko videlo jeho tvár. Podozrivého muža vo veku 20 až 30 rokov s vyholenou hlavou v čiernom oblečení a tiež jeho spolupáchateľa, druhého muža, s ktorým sa na mieste pohyboval, však polícia i zástupcovia mesta v prvom rade vyzývali na navrátenie prístroja. Defibrilátor má hodnotu približne 1500 eur a mestu bol pri spustení prevádzky stanice darovaný.

DEFIBRILÁTOR OPÄŤ VISÍ NA SVOJOM MIESTE. HRÝZLO HO SVEDOMIE, ALEBO ZISTIL, ŽE TO NIE JE HRAČKA?!

DEFIBRILÁTOR OPÄŤ VISÍ NA SVOJOM MIESTE. HRÝZLO HO SVEDOMIE, ALEBO ZISTIL, ŽE TO NIE JE HRAČKA?!

Uverejnil používateľ Polícia SR – Banskobystrický kraj Nedeľa 5. mája 2019

Ako informovala krajská polícia na svojom Facebooku, po víkende je už defibrilátor opäť na svojom mieste.

Zverejnili aj video, na ktorom rovnaký muž, ktorý defibrilátor pred týždňom ukradol, prišiel do čakárne s ruksakom, z ktorého prístroj vytiahol a s víťazným gestom ho nasadil späť na miesto.