Hovorí sa, že investovať do nového auta sa už dnes neoplatí. Sú ale kúsky, ktorých hodnota klesať nebude, práve naopak. Veterány majú na Slovensku čoraz väčšiu základňu fanúšikov a každý majiteľ oldtimera dobre vie, že základom pre udržanie a rast jeho hodnoty je správna starostlivosť. Ukážeme vám profi renováciu interiéru nádherného kúsku z roku 1968 – Jaguaru 3.8 S – o ktorú sa postarali v dobre známej bystrickej dielni.

Precízne spracovanie, poctivá mechanika, nádych luxusu a histórie. To sú len niektoré z dôvodov, prečo sa pre nejedného „autíčkara“ stali veterány láskou na celý život. Špeciálne kúsky si ale vyžadujú aj špeciálnu starostlivosť a to najmä ak hovoríme o interiéri auta. Tam dominuje najmä koža, chróm a drevo – materiály, na ktorých sa zub času neúprosne podpíše. Pri renovácii a oprave interiéru je preto najlepšou voľbou obrátiť sa na odborníkov vo fachu.

Skúsenosti a precíznosť v každom detaile

V dielni Andreja a Viktora sa už vystriedali viaceré motoristické „lahôdky“. Rukami im prešli vzácne veterány, moderné športiaky, ale aj luxusné jachty či súkromné lietadlá. Od roku 2013 sa venujú komplexnému servisu interiérov vozidiel a za ten čas sa vypracovali na top odborníkov najmä na kožené povrchy. Koža je podľa ich slov nesmrteľný materiál s úžasnými vlastnosťami, nádychom elegancie a luxusu. Jediné, čo potrebuje, je pravidelná a správna starostlivosť. Pri oldtimeroch to platí dvojnásobne, preto renováciu Jaguaru 3.8 S z roku 1968 dotiahli k dokonalosti.

Renovácia interiéru Jaguaru zo 60. rokov

Zelený krásavec v bystrickej dielni znova ožil a značne omladol. Prešiel kompletnou renováciou interiéru vrátane čistenia a opravy kože, farbenia, tmelenia, lakovania, zjednotenia farby, čistenia a ošetrenia drevených aj chrómových prvkov. Presvedčte sa na vlastné oči a pozrite si luxusný výsledok renovácie tohto krásneho veterána vo videu.

Aj na prvý pohľad stará vec, ktorá má však s pribúdajúcim časom obrovskú hodnotu, môže s pravidelnou a vhodnou starostlivosťou vydržať desiatky rokov. Či už máte doma kúsok z minulého storočia, youngtimera alebo len obyčajné vozítko na každý deň, jeho interiéru by ste mali dopriať starostlivosť odborníkov aspoň raz do roka. Za top kvalitou nemusíte ani cestovať – chalani zo servis-sedaciek.sk majú svoju dielňu priamo v Banskej Bystrici a v prípade potreby prídu až ku vám do garáže. Pozrite si aj iné ukážky z ich renovácií a doprajte aj svojmu autu top starostlivosť.