Nitra doma valcuje súperov, doteraz pod Zoborom neprehrala a táto štatistika sa nemení a po piatku, keď tam zavítali hokejisti Banskej Bystrice. Tí síce boli povzbudení výhrou nad vedúcimi Košicami, lenže Nitra na čele s Jozefom Stümpelom ich túžbu po čele tabuľky utíšila.

HK Nitra – HC ’05 Banská Bystrica 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Góly: 8. Pupák, 20. Ručkay, 23. Stümpel, 47. Bajtek, 58. Kováčik – 30. Handlovský, 31. Lunter, 52. Lamper. Zápas v Nitre sledovalo 3 599 divákov.

Zostava HK Nitra: Kristan – Nádašdi, Milo, Ordzovenský, König, Ďurkech, M. Novák, Vizváry – Kováčik, Chrenko, L. Novák – Tománek, Stümpel, H. Ručkay – Bajtek, Hamrák, Segľa – Pupák, Kmeč, Piačka – Štumpf.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Martin, Macháček, Meland, Rosandič, Bambúch, Zošiak, Styk – Handlovký, White, Kafka – Macik, M. Hudec, Chovan – Lamper, Zigo, Lunter – Fajčák, Heizer, Hegyi.

HC '05 Banská Bystrica - HK Nitra, Banska Bystrica, 29.9.2013Barani síce počas celého zápasu hrali s Nitrou vyrovnanú partiu, lenže dopúšťali sa chýb, po ktorých góly strieľali domáci. Najskôr v 8. minúte otvoril skóre Miroslav Pupák a potom v posledných sekundách prvej tretiny využil presilovku o dvoch hráčov po Stümpelovej prihrávke Henrich Ručkay.

Aj keď v úvode tretej tretiny ešte zvýšil na 3:0 samotný Jozef Stümpel po nahrávke bývalého barana Tománeka, potom prevzali hru hostia. V tridsiatej minúte sa v presilovke presadil Lukáš Handlovský a už o necelú minútu na neho nadviazal Mário Lunter.

Takmer 3,6 tisíca fanúšikov na tribúne nitrianskeho zimného štadióna sa ale napokon nemuselo báť o výsledok. Barani v 47. minúte dopriali Nitre ďalšiu presilovku, z ktorej sa presadil Filip Bajtek. O päť minút síce ešte reagoval Patrik Lamper, lenže necelé tri minúty pred koncom uzavrel na konečných 5:3 domáci Miroslav Kováčik.

Vyrovnaný duel rozhodli vylúčenia. Zatiaľ čo na nitrianskej strane sa vylučovalo v zápase len štyrikrát, na tej banskobystrickej až jedenásťkrát.

V nedeľu o 16.30 h privíta HC ’05 na domácom ľade Martin.