V prvom kole play off sa pumy postavili proti minuloročnému vicemajstrovi z Piešťan. Bystrické basketbalistky v prvom polčase domáce Čajky poriadne potrápili a aj napriek prehre sa za svoj výkon nemusia hanbiť.

Skóre na svetelnej tabuli otvorila hneď v prvom útoku kapitánka bystrických púm trojbodovou strelou. To im okamžite opätovali piešťanské pivotky, ktoré dostali svoj tím do vedenia 10:5. Pumy však bojovali o každý bod a nenechali súpera vzdialiť väčším bodovým rozdielom, čím aj zaslúžene vyhrali prvú štvrtinu o štyri body. Pumy pokračovali v dobrej obrane, a v útoku sa im podarilo zvýšiť svoj náskok na päť bodov. Ten však v piatej minúte štvrtiny Čajky vyrovnali a dostali sa na chvíľu do vedenia. Ten však minútu a pol pred koncom druhej štvrtiny opäť Bystričanky vyrovnali a len ťažko si Piešťanské Čajky vybudovali päť bodový rozdiel po prvom polčase.

Po polčasovej prestávke sa kvalita súpera ukázala a v priebehu štyroch minút si vytvorili  jedenásťbodový náskok. Ten sa pumám už nedarilo skresať na viac ako deväť bodov,  no v závere štvrtiny ho ešte Čajky stihli navýšiť o dva body. Ani v poslednej štvrtine to pumy nevzdávali a Piešťanom nedovolili poľaviť ani na minútu. Aj napriek vyššiemu rozdielu si dokázali Bystričanky vypracovať pekné strelecké pozície, z ktorých premenili dvanásť bodov v záverečnej štvrtine.

Extraliga žien – štvrťfinále play off – 1. zápas – Piešťany

Piešťanské čajky vs. ŠKP 08 Banská Bystrica  67:50 (31:26)

Najviac bodov: Smith, Jakubcová 14, Dudášová 13 – Števulová 20, Jelenčíková 11, Ozdincová 10

Povedali po zápase:

Miloslav Michálik (tréner ŠKP 08 Banská Bystrica 08): „V obrane sme podali celkom slušný výkon, bolo to podmienené aj tým, že Piešťany nemali pod košom až takú prevahu a dokázali sme sa s tým vysporiadať. Bol to jeden z tých zápasov, kde nám obrana vychádzala dobre. Pokiaľ sme v útoku mali sily, snažili sme sa a hrať rýchlo a jednoducho. Avšak stále sme v úzkej rotácii, keďže po zápase s Nitrou nám cez týždeň nemohli trénovať tri hráčky a na zápas nastúpili nie v plnej sile. Stále nám chýba Kozáková, ktorá má problémy so zadným stehenným svalom, ale dúfam, že do druhého zápasu play off budeme už v plnej zostave a v poriadku.“

Petra Števulová (kapitánka ŠKP 08 Banská Bystrica 08): „Začiatok zápasu sme so súperom držali krok, hrali sme bojovne. Neskôr sa Čajky naštartovali a začali nás agresívne brániť a dávali nám koše z protiútokov, čo nás dosť zastavilo. Napriek tomu si myslím, že za výkon v prvom zápase play off sa nemusíme hanbiť a doma sa budeme snažiť potrápiť ich ešte viac.“

Druhý zápas série je na programe v stredu 14. marca v športovej hale Dukla na Štiavničkách so začiatkom o 18.00 hod.