Bystrické basketbalistky vycestovali na zápas do Šamorína. Doteraz s nimi zdieľali štvrtú pozíciu v tabuľke extraligy a v zápase pravdy sa rozhodlo o tom, kto si ju prevezme.

Úvod stretnutia strelecky otvorili domáce hráčky, ktoré už po dvoch minútach viedli 7:2. Pumy sa však nezľakli a v piatej minúte vyrovnali stav 8:8. Bystričanky sa však dopustili chýb v podkošovom priestore a dovolili svojím protivníčkam vytvoriť si náskok na deviatich bodov. Ten hosťujúce hráčky ešte v závere dokázali skresať na rozdiel piatich bodov. V druhej štvrtine sa nedarilo pumám skresať svoje manko, práve naopak, Šamorínčanky si po troch minútach hry vytvorili desaťbodový náskok. Ten v piatej minúte Bystričanky znížili na šesť bodov, no vzápätí dovolili súperkám ľahké koše. Domáce hráčky do polčasu zvýšili svoj náskok na rozdiel 14 bodov.

Domácim sa strelecky darilo, čomu nasvedčovali aj deväť premenených trojok v zápase. Naopak, pumy nemali svoj deň a v piatej minúte tretej časti hry prehrávali už o 21 bodov. Náskok domácich dokázali skorigovať na rozdiel 18 bodov, no v závere štvrtiny si domáci tím šnúrou 8:0 zvýšil náskok na 25 bodov. Ani v poslednej štvrtine sa nedarilo pumám obranne zastaviť domáce basketbalistky. Strelecky rozbehnuté Šamorínčanky zväčšili ich rozdiel na 31 bodov. Zápas, ale aj boj o 4. priečku, pumy prehrali a domáce hráčky tak potvrdili úlohu favorita.

Extraliga ženy – 15. kolo – Šamorín

ŠBK Šamorín – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 77:46 (40:26)

Najviac bodov: Marcová 21, Sujová 18, Zárevúcka 12 – Striešová 11, Van Dalen 9, Oborilová 6

Miloslav Michálik (tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica): „Mrzí ma, že sme nenadviazali na dobrý herný prejav z predošlých dvoch zápasov.  No zároveň, naše mladé hráčky odohrali vo štvrtok ťažký zápas proti juniorkám Young Angels, a preto som hrdý, že dokázali odohrať slušne aj extraligový zápas. Ukázala sa však kvalita súpera, ktorý strieľal s viac ako 50-percentnou úspešnosťou streľby, čo rozhodlo o výsledku.“

V 16. kole v nedeľu 2. februára o 17.00 hod nastúpia pumy na domácej palubovke proti neporazenému lídrovi MBK Ružomberok.