Bystrické basketbalistky sa opäť postarali o napínavý záver na palubovke Dubčeka Bratislava. V predošlom zápase na pôde súpera vyhrali tým najtesnejším rozdielom, o jeden bod. Tentoraz šťastie stálo opäť na ich strane a pripísali si tak prvú výhru v novom roku.

Úvod zápasu lepšie zachytili bystrické basketbalistky, ktoré v 3. minúte viedli o štyri body. Obrannými chybami pumy dovolili súperkám osem bodovou šnúrou stiahnuť ich náskok. V 9. minúte si opäť dokázali prevziať vedenie a po presných zásahoch Matejčíkovej, Vargovej a Žilinskej vyhrali prvú štvrtinu v pomere 20:16. Bodovo chudobnejšia bola druhá štvrtina, kedy sa pumám darilo udržiavať si náskok o päť bodov.  O vyrovnanie skóre sa postarala v 7. minúte domáca hráčka Šeligová. V tesnom závere prvého polčasu ešte pumy dokázali získať vedenie o dva body na svoju stranu.

Do druhého polčasu vstúpili Bystričanky opäť vynikajúco, keď už po 4. minútach hry viedli o šesť bodov. Nasledujúci dvojminútový strelecký výpadok púm však využili domáce hráčky, ktoré stiahli skóre na rozdiel jedného bodu. V záverečnej minúte bystrické basketbalistky ešte dokázali upraviť stav v ich prospech a natiahli svoj náskok na štyri body. V poslednej štvrtine nechýbalo napätie. O to sa postarali domáce hráčky, keď v 3. minúte vyrovnali stav zápasu. Pumám sa nedarilo vzdialiť na viac ako päť bodov. V záverečnej minúte im aj tento náskok Bratislavčanky zmazali a 11 sekúnd pred koncom viedli pumy len o jeden bod. Taktický faul domácich na pumu Grigerovú však domácim nepriniesol ovocie. Tá dokázala premeniť oba trestné hody, a tým rozhodla o štvrtej výhre púm v tejto sezóne. O týždeň ich čaká boj o 4. priečku v tabuľke so Šamorínom.

Extraliga ženy – 14. kolo – Bratislava

Dubček Bratislava- BK ŠKP 08 Banská Bystrica 58:61 (26:28)

Najviac bodov: Riecka 12, Krajčovičová, Vaigl 10 – Matejčíková 20, Striešová 15, Vargová 10

Hlasy po zápase:

Jana Matejčíková (hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica): „Úvod zápasu bol z našej strany rozpačitý a dovolili sme súperkám skórovať ľahké koše. Aj keď sme hrali koncentrovane a  plnili pokyny trénera, vždy sme nejakou hluchou chvíľkou súperovi umožnili skóre vyrovnať. Teším sa, že sme to dokázali ustáť a dobojovať do víťazného konca. Dúfam, že ďalšie zápasy budeme hrať koncentrovane celých 40 minút, aby sme boli vyrovnaným súperom aj ostatným družstvám v extralige.“