V druhom kole play-off sa basketbalistky spod Urpína postavili proti podtatranskému tímu, ktoré stálo  v tabuľke na 6. mieste. Popradčanky si postrážili domácu pôdu a pumám nedali šancu pomyslieť na víťazstvo. 

Úvodná štvrtina bola zo začiatku veľmi vyrovnaná až do 3. minúty, kedy domáce basketbalistky natiahli skóre na rozdiel šiestich bodov. Pumy sa presadili zásluhou Verlíkovej, no nevedeli obranne zastaviť Popradčanky, ktoré si udržiavali svoj náskok. Pred koncom štvrtiny stiahli pumy rozdiel na päť bodov. Prvé minúty druhej štvrtiny prebiehali opäť vyrovnane, avšak po trojminútovom streleckom tichu na oboch stranách sa lepšie uchytili Popradčanky. Tie v závere prvého polčasu skórovali jedenásť bodov, zatiaľ čo pumy sa presadili len tromi trestnými hodmi.

Druhý polčas začali pumy agresívnejšie, no ten správny recept na obranu Popradu sa im stále nedarilo vyčarovať. Aj napriek dobrej útočnej aktivite sa pumy nevedeli dotiahnuť na domáce hráčky a tretiu štvrtinu prehrali o 30 bodov. Poslednú časť zápasu sa Popradčankám podarilo natiahnuť skóre až na rozdiel 37 bodov, ktoré ešte pumy skorigovali na 32 bodov, no zvyšok zápasu už len oba tímy dohrávali.

Extraliga žien – play-off – o 5.-8. miesto – Poprad

BAM Poprad vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrica 74:40 (36:19)

Najviac bodov: Filičková 17, Tetemondová 13, Sojaková 12 – Verlíková 7,Vargová 6, Ozdincová, VanDalen, Oborilová 5

Povedali po zápase:

Miloslav Michálik (tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica): “Našim najväčším problémom bola obrana 1 na 1. Individuálna zodpovednosť za hráčky nebola z našej strany žiadna. Prvý polčas sme neubránili perimeter a potom sa k nim pridali aj pivotky. Pri takejto základnej chybe sa nemôžeme baviť o skautingu a ďalších krokoch, ale musíme sa zamyslieť a poučiť sa a doma zabrať a začať brániť.”

Petra Števulová (kapitánka BK ŠKP 08 Banská Bystrica): “Na zápas do Popradu sme šli pozitívne naladené, chceli sme vyhrať. Napriek tou sme od začiatku zápasu nedokázali so súperom držať krok. Zlyhali sme hlavne v obrane 1 na 1, ale aj tímovo to nebolo ono. Do ďalšieho zápasu musíme ísť určite s väčším nasadením, energiou a chuťou. Verím, že sa nám podarí stav série vyrovnať.”

Druhý zápas série odohrajú pumy v stredu 27. marca na domácej palubovke so začiatkom o 18.00 hod.