Bystrické basketbalistky v kúpeľnom meste nebodovali. Aj napriek vyrovnanej prvej štvrtine sa im nepodarilo viac potrápiť minuloročného vicemajstra.

V úvode zápasu sa obe družstvá prezentovali rýchlou hrou, z čoho pramenili aj úspešne premenené strelecké pokusy. Pumy sa aj vďaka svojej pivotke Jassovej, ktorá skórovala osem bodov z dvanástich, dokázali za úradujúcim vicemajstrom držať len o šesť bodov v závese. Druhá štvrtina však pre pumy vyzerala už oveľa horšie, keď ich skóre súperky svojou agresívnou obranou dokázali udržať na nule. Do šatne tak odchádzali za stavu 38:12.

Druhý polčas sa pumy ani len nepriblížili k Piešťanským Čajkám a výrazne už nezasiahli do zápasu. Tretiu štvrtinu dokázali poraziť obranu domácich a skórovať šesť bodov, v poslednej o dva body viac.

Extraliga ženy – 6. kolo – Piešťany

Piešťanské Čajky vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 78:26 (38:12)

Najviac bodov: Jakubcová 13, Podrug, Slamová 11, Letková 10 – Jassová 8, Kozáková 7, Lukačiková 6

Povedala po zápase:

Vanda Kozáková (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Mali sme vydarený vstup do zápasu, o čom svedčí aj výsledok prvej štvrtiny. Od začiatku druhej sme už, bohužiaľ, ťahali za kratší koniec. Mínusom pre nás bolo to, že Piešťany mali k dispozícii rotáciu dvanástich hráčok, zatiaľ čo nás bolo len sedem, čiže sme s nimi nemohli udržať krok z hľadiska kondície. Tento zápas nám ukázal naše chyby a nedostatky a musíme sa z neho poučiť.“

Najbližšie sa zverenkyne trénera Michálika predstavia v nedeľu 5. novembra o 18.00 hod na palubovke Nitry.