Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica cestovali na východ republiky, kde ich čakal prvý zápas o 5. miesto s tímom Cassovia Košice. Aj keď väčšinu stretnutia viedli hráčky hostí, najmä nezvládnutá štvrtá štvrtina rozhodla, že víťazstvo ostane doma.

Cassovia Košice vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 57:54 (8:16, 14:13, 17:13, 18:12)

Zostava a body Košice: Jassová 24, Timková 15, Migová 4, Desiatniková 2, Mončeková 2 (Filičková 6, Töröková 4, Nedoroščíková 0, Murcková 0, Majerčíková 0, Gyuriová 0)

Zostava a body Banská Bystrica: Bačová 15, Jelenčíková 13, Števulová 7, Stašová 3, Piperková 2 (Ozdincová 9, Mištinová 5, Voskárová 0, Hanková 0, Horecká 0)

TH: 15/23 – 13/21, Trojky: 0/7 – 7/23, Fauly: 22 – 21

Pumy-GAKosice-basketbal-16Banskobystrické basketbalistky predviedli fantastický vstup, ktorý odštartovala trojkou Mištinová a kým zaznamenali domáce hráčky prvé body, ŠKP ich malo už sedem. Banská Bystrica kontrolovala vývoj skóre a po prvej štvrtine viedla o osem bodov 16:8. V druhej štvrtine sa dokonca náskok zvyšoval, takže v určitých fázach to bolo až o desať a raz dokonca aj o jedenásť bodov. Ako sa blížil koniec a s ním aj polčasová prestávka, domáce hráčky stratu znížili na sedem bodov a druhú štvrtinu vyhrali.

V tej tretej to bol rovnaký priebeh. Košice sa snažili dobehnúť zameškané, aj keď im to hráčky ŠKP spočiatku nedovoľovali. Ostávalo ešte päť minút a 48 sekúnd do konca tretieho dejstva a stav bol 28:40 v prospech Banskobystrických púm, avšak na konci svietilo na tabuli 39:42. Vôbec prvýkrát išli Košice do vedenia začiatkom poslednej štvrtiny, ktoré si už nepustili. Dvojkový pokus Jassovej poslal domáci tím do vedenia 45:44, ktoré si už Košičanky osem minút a dvadsaťpäť sekúnd pred koncom postrážili a mohli sa radovať z víťazstva.

Milan Špiner (asistent trénera B. Bystrice): „Začiatok zápasu nám vyšiel veľmi dobre a postupne sme si vypracovali pekný bodový náskok. Košičanky sa však nemienili vzdať a súboj mal v sebe stále dávku napätia. V druhom polčase sme sa dostali do „foul trouble“ a súper to umnou hrou využil. Za kľúčovú postavu by som označil skúsenú Timkovú, ktorá dnes predviedla slušný výkon a dotiahla svoje družstvo k celkovému úspechu. Gratulujem Košiciam k výhre, no my za žiadnych okolností zbrane neskladáme. Sériu sa pokúsime v stredu na Štiavničkách vyrovnať.“

Katarína Piperková (hráčka B. Bystrice): „Zápas sa začal na oboch stranách opatrne, ale nám sa podarilo vytvoriť si mierny náskok. Na polčase sme vyhrávali o sedem bodov, ale potom sa naša hra zmenila. Súper využíval výškovú prevahu pod košom. Nevedeli sme ich pod košom eliminovať a to v konečnom dôsledku rozhodlo. Séria sa hrá na tri víťazstva a ešte je všetko otvorené.“

Druhý duel je na programe v stredu 27. apríla na Štiavničkách. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.00 hod.