V štvrtom zápase play-off čakala na baranov neľahká úloha. Mali pred sebou možnosť prvého mečbalu v prípade víťazstva. Detva však v predošlých zápasoch ukázala, že sa s vyraďovacou fázou nemieni rozlúčiť tak ľahko. Koncentrovaný tím baranov dnes ale ukázal svoju silu, a domov si tak berú ďalšie cenné víťazstvo.

Do zápasu vstúpili lepšie barani, ktorí sa už od úvodu zdržiavali v tretine súpera. Detve tak ostalo len pozorne brániť s občasným pokusom o výpad pred bránku Williamsa. Prvú väčšiu ponuku na gól ponúkli však Banskobystričania po faule Ziga. Detva sa síce dokázala držať v pásme baranov, ale bez väčšej gólovej príležitosti či nebezpečnejšej strely.

O prvý presný zásah v tomto stretnutí sa postaral v 11. minúte Asselin, ktorý po prihrávke spoza bránky od Failleho zakončil do protipohybu Petríka. O pár sekúnd neskôr mohol Puliš vyrovnať, ale jeho strela mierila len nad bránku Williamsa. Hra však naberala potrebné grády hodné zápasov play-off. Po prvej dvadsaťminútovke odchádzali spokojnejší barani, ktorí dokázali otvoriť skóre pod Poľanou.

Guillaume Asselin

Druhé dejstvo už domácim v úvode neprialo. Najprv sa postaral o početnú výhodu baranov Fekiač, v ktorej barani zovreli domácich v ich obrannej tretine. Nápor hostí Detva nevydržala a Faille poslal Banskú Bystricu do dvojgólového vedenia. Detvanci si opäť krátko po inkasovanom góle dokázali vypracovať dobrú šancu, ale McLeanova strela netrafila horný priestor bránky. Aj po vylúčení Asselina v 31. minúte nedokázali domáci zlomiť obranu baranov, a Williams si tak naďalej udržiaval čisté konto. Banskobystričania hrali v pohodlnom dvojgólovom vedení a obrana domácich im tak ponúkala väčší priestor na realizáciu. Záver tretiny okorenil tretím gólom Banskobystričanov Zigo, ktorý bekhendom pod brvno upravil na rozdiel troch gólov.

Do poslednej tretiny nastupovali barani s väčším pokojom, ako v predošlom zápase. V koncentrovanej hre hostí Detvanci nevedeli nájsť potrebnú medzeru, ktorá by ich vrátila späť do zápasu. V 46. minúte mal na hokejke gól Surový, ktorý síce obišiel Petríka, ale k zakončeniu už jeho strela nestačila. O dve minúty neskôr mohla Detva zvrátiť zápas po vylúčení Failleho. Banskobystričania však opäť pozorne bránili a čistili priestor pred Williamsom. Detva sa pokúšala urobiť niečo zo zápasom. Domáci sa snažili preniknúť cez obranu, ale väčšinou našli voľný priestor len pri mantineli, odkiaľ nehrozilo väčšie nebezpečenstvo. Záver si už barani postrážili a domov si nesú z Detvy dve cenné víťazstvá.

HC 07 Detva – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:2, 0:0) – stav série 1:3

Góly: 11. Asselin (Faille, Zigo), 23. Faille, 39. Zigo (Asselin, Southorn). Zápas v Detve sledovalo 926 divákov.

Zostava HC 07 Detva: Petrík – Betker, Mart. Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, D. Jendroľ, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – Hodgson, V. Fekiač, Gašpar – Tibenský, McLean, Král – Török, M. Surový, Mart. Ďaloga.

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Mihalik, Nemčík, Biro – Asselin, Faille, Zigo – Šoltés, T. Surový, M. Lunter – Bartánus, A. Šťastný, Koper – Matoušek, Češík, Gabor – Kabáč.

V ďalšom zápase môžu barani pred domácim publikom rozhodnúť o postupe. Stretnutie sa odohrá v nedeľu 17. marca od 18.00 h.