Michal Druga zostrihal materiál zo svojich výletov po Banskobystrickom kraji a výsledkom je emotívne video podfarbené motívom ľudovej piesne Kolo nás.

Zábery boli zozbierané z niekoľkých lokalít okolia Banskej Bystrice a horného Pohronia – z Horných Pršian, hrebeňa Kremnických vrchov, Majerovej skaly, Chopku a pár kratších záberov z Medzibrodu a Bacúcha.

A ako vznikali jednotlivé snímky? „Princíp je rovnaký, ako pri fotení – treba zobrať techniku a vyšliapať si to s ňou v správny čas na pekné miesto. Takže kvôli východu slnka na Majerovej skale bolo treba vstať o štvrtej ráno, zimné zábery boli zase točené v -10 stupňoch. To ale, myslím, všetko patrí k normálnej turistike,“ hovorí 27-ročný Malachovčan.

Atmosféru videoklipu podčiarkuje hudobný podklad na motív ľudovej piesne. „Každý región má svoju vlastnú poetiku, ukrytú v krajine ’kolo nás’. Túto poznám od mala a mám ju rád. Vo videu ju krásne vystihuje hudba od kamarátky skladateľky Katky Málikovej, vychádzajúca z ľudovej pesničky z Horehronia,“ dodáva Michal Druga.