Banskobystrickí hokejisti pred stretnutím proti reprezentačnej 20-tke ťahali negatívnu sériu dvoch prehier v rade. Navyše na ľade súpera v tejto sezóne ešte nevyhrali. Proti mladíkom si však barani ďalšie zaváhanie nepripúšťali.

Úvodná dvadsaťminútovka priniesla aktivitu hostí. Banskobystričania zasypali brankára Sklenára trinástimi strelami, ten však od začiatku zápasu bol oporou svojho tímu. V 7. minúte mali mladíci aj šťastie, nakoľko Surový zblízka netrafil bránu. Bezgólové skóre počas prvej tretiny nezmenili ani dve presilové hry Banskej Bystrice.

V 21. minúte sa prítomní diváci dočkali gólového korenia. Jakub Urbánek strelou spomedzi kruhov nedal Barošovi šancu a poslal domácich do vedenia. V 26. minúte sa vyfauloval Mriglot a Asselin v presilovke vyrovnal. Na druhej strane dostali výhodu presilovej hry aj hokejisti HK Orange 20. Tí si však žiadnu vážnejšiu šancu nevypracovali. Brankár domácich Sklenár mal počas počas tretiny oveľa viac práce ako jeho náprotivok a v 40. minúte nedokázal zasiahnuť pri strele Marshalla od modrej čiary.

Na začiatku tretieho dejstva mohli hostia svoj náskok navýšiť, tretí presilovkový gól ale nepridali. Nasledujúce minúty veľa hokejovej krásy nepriniesli. Hokejisti spod Urpína si udržiavali tesný jednogólový náskok až do 58. minúty. Pri hre 4 proti 4 sa odrazeného puku zmocnil Andrej Šťastný a spečatil výhru Banskej Bystrice v pomere 3:1.

Tipsport liga – 9. kolo – Piešťany

HK Orange 20 vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly: 21. Urbánek (Köver) – 28. Asselin (Marshall, Faille), 40. Marshall (Asselin), 58. Šťastný (Faille, Marshall). Zápas sledovalo 144 divákov.

Zostava HK Orange 20: Sklenár – Kupec, Štefanka, Švec, Golian, Boldižár, Romaňák, Nahálka, Brincko – Fafrák, Kollár, Svitana – Köver, Urbánek, Havrila – Zahradník, Čenka, Džugan – Juščák, Mriglot, Lunter

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Baroš – Sloboda, Mihálik, Biro, Ďatelinka, Marshall, Miller, Giľák, Košecký – Sýkora, Faille, Šťastný, – Asselin, Surový, Buc – Kabáč, Češík, Törok – Gabor, Tamáši, Varga

O necelých 24 hodín sa zverenci trénera Cemana predstavia na ľade nováčika z Miškolca.