V rámci programu nedeľňajšieho tridsiateho prvého kola Tipsport extraligy cestovali banskobystrickí hokejisti do Piešťan, aby sa predstavili na ľade siedmeho tímu tabuľky, ktorému v posledných dvoch vzájomných zápasoch nastrieľali celkovo šestnásť gólov. Oprávnený rešpekt u havranov budila aj aktuálna forma zverencov trénera Miroslava Chudého, ktorú v poslednom zápase pocítili Martinčania.

ŠHK 37 Piešťany – HC’05 Banská Bystrica 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)

Góly: 35. Toman, 58. Hudec (Peško) – 5. White (Cohen, Preisinger), 29. White (Cohen, Preisinger), 30. Handlovský, 40. Handlovský (Kafka), 49. Kafka (Hudáček, Biro), 54. Kytnár (Kadura, Handlovský). Zápas sledovalo 752 divákov.

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Šúrek – Šedivý, Kotaška, Brňák, Srnec, Bučka, Hluch, Hudec – Holovič, Mišura, Klempa – Konečný, Pašek, Kutálek – Rapáč, Toman, Haring – Románek, Peško, Vaculín

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Wiikman – Cuník, Nicastro, Biro, Cohen, Čížek, Jaborník – Hudec, White, Hudáček – Handlovský, Preisinger, Kafka – Kudrna, Kytnár, Kadura – Bendík, Gašpar, Matoušek

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - SHK 37 Piestany - 04.11.2014 - Banska BystricaTlak hostí z úvodu tretiny využil už po piatich minútach hry počas presilovej hry White, ktorý bez problémov upratal vyrazený puk za Šúrekov chrbát. Domáci hokejisti sa následne iba platonicky snažili o prevzatie iniciatívy v stretnutí. Ku gólu im nepomohla ani dvojnásobná hra v početnej výhode. Najväčšiu šancu na vyrovnanie si preto vypracovali až v poslednej minúte úvodného dejstva po chybe Kafku, ktorú sa po vyrazenej strele Pašeka nepodarilo potrestať dorážajúcemu Konečnému.

V druhej tretine sa naplno rozbehla ofenzívna mašinéria tímu spod Urpína. Po necelej minúte hry v prečíslení pekne zakombinovali Hudáček s Hudecom, no strelu druhého menovaného zneškodnil Šúrek. V dvadsiatej deviatej minúte však už bol piešťanský brankár bezmocný, keď počas presilovej hry hostí nemal nárok na Whiteov teč prudkej Cohenovej strely od modrej čiary. O necelé dve minúty dovolili v početnej výhode hrajúci domáci streliť súperovi aj tretí gól, nakoľko sa nevyhli nedorozumeniu pri rozohrávke, ktoré potrestal Handlovský. Na strane druhej následne za podobných okolností chyboval Nicastro, do samostatného úniku sa vďaka tomu dostal Toman a znížil na 1:3. Do druhej sirény zaujali ešte šance Hudeca a Kytnára, no predovšetkým druhý gól Handlovského zo štyridsiatej minúty, ktorý po spolupráci s Kafkom prinavrátil baranom trojgólové vedenie.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - SHK 37 Piestany - 04.11.2014 - Banska BystricaV poslednej časti hry hostia spod Urpína pokračovali vo zveľaďovaní svojho náskoku. V štyridsiatej deviatej minúte Biro ukážkovo prihral puk na hokejku Kafku, ktorý namieril presne pod hornú žrď. O päť minút potom nedôsledná obrana domácich dovolila Kadurovi pridlho manévrovať v obrannej tretine. Hosťujúci útočník našiel presným pasom v ideálnej pozícii pripraveného Kytnára a ten prekonal Šúreka po šiestykrát. V päťdesiatej ôsmej minúte sa najprv po strele Haringa rozozvučala konštrukcia Wiikmanovej bránky, aby následne stanovil rezultát stretnutia na konečných 2:6 z pohľadu domácich úspešnou dorážkou mladík Hudec.

Najbližšie sa barani predstavia na domácom ľade v utorok 9. decembra, keď v súboji popredných tímov tabuľky privítajú HC Košice. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.