Dramatický zápas 53. kola hokejovej Tipsport ligy odohrali bystrickí barani na pôde domáceho Miškovca. Boj o čelo tabuľky Bystričania zvádzajú so susedskými zvolenskými rytiermi. To si aj po tomto zápase naďalej udržali, zatiaľ čo maďarský Miškovec zostáva na siedmej pozícii.

Úvodné minúty vyšli hokejistom spod Urpína ukážkovo. V priebehu troch minút sa rozzvonila sieťka domácich, keď v 2. minúte skóroval prvýkrát v sezóne Lamper. Toho nasledoval o 33 sekúnd neskôr Mihálik strelou od modrej čiary. Prvé vylúčenie na strane Bystrice prišlo v 9. minúte, na trestnú lavicu si sadol Šoltés za nedovolené bránenie. Dlho sa tam však nezdržal, keďže domáci v 10. minúte využili presilovku a znížili stav na 2:1. Opätovné vylúčenie na strane hostí si tentokrát zapísal Bartánus za hákovanie, avšak túto presilovku Miškovec nevyužil. Domáci si ich prvé vylúčenie pripísali až v 15. minúte, na trestnú lavicu si konkrétne sadol Kiss za držanie. Vďaka nej sa opäť Bystričanom podarilo vytvoriť si dvojgólový náskok, keď po presnej prihrávke Failleho medzi kruhy dokázal Higgs zaznamenať ich tretí gól. V posledných sekundách sa ešte baranom podarilo faulovať a domáci si hru v početnej prevahe preniesli aj do druhej tretiny.

Druhá tretina začala presilovkou, ktorú domáci v 44 sekunde využili a zásluhou Panceho sa Miškovcu opäť podarilo znížiť svoje manko na rozdiel jedného gólu. V 22. minúte svojho spoluhráča nasledoval  Kulmala, ktorý vyrovnal stav na 3:3 a Miškovec tak mali dôvod na radosť. Tú po dvoch rýchlych fauloch vystriedalo oslabenie domácich o dvoch hráčov, ktoré však Bystričania nevyužili. V 28. minúte sa však podarilo domácemu hráčovi Loiseaumu, po prihrávke od Vasa, dostať svoj tím do vedenia strelou z ľavého kruhu. Tréner baranov si v 29. minúte vypýtal oddychový čas a po ňom nasledovala presilovka pre hostí, ktorú však nedokázali využiť. Druhých desať minút sa do väčších šancí nedostal ani jeden z tímov a stav sa nezmenil.

Nervozitu na strane hostí bolo cítiť od začiatku tretej tretiny, keď si v prvej minúte sadli na trestnú lavicu dvaja hráči Bystrice a dovolili tak svojmu súperovi hrať presilovku 5 proti 3. K nim si pripísal osobný trest Marshall a za Miškolc Hájos za nešportové správanie. Baranom tak chýbali dvaja obrancovia, no aj napriek tomu sa obom presilovkám ubránili. V 46. minúte hostia vyrovnali, Surovému sa podarilo doraziť strelu Nemčíka a tak bol zápas opäť otvorený. Veľká šanca pre hostí prišla v 56. minúte, keď si Selleck vybojoval puk pri mantineli a našiel voľného Asselina, no ten netrafil bránu. Bystričania si ešte zahrali v oslabení štyri minúty pred koncom, no ubránili sa domácim a zápas sa dostal do predĺženia.

V predĺžení boli aktívnejší hostia, ktorí si vybojovali viacero šancí, no najväčšiu im zastavil súper len nedovoleným bránením. Presilovú situáciu Bystričania využili tesne pred jej koncom, a to zásluhou Asselina, ktorý dokázal domácim vystihnúť rozohrávku, a tak si na svoje konto pripísali ďalšie dva body.

Tipsport liga – 53. kolo – Miškovec

DVTK Miškovec vs. HC ’05 iClinic Banská Bystrica 4:5 po pp (1:3, 3:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 10. J. Milam (N. Crawford, Somogyi), 21. Pance (Kulmala, Szirányi), 22. Loiseau (Kulmala, Magosi), 28. Loiseau (Vas, Szirányi) – 2. Lamper (Šoltés, Surový), 3. Mihálik (Selleck, Asselin), 16. Higgs (Faille, Asselin), 47. T. Surový (Nemčík, Kubka), 63. Asselin (Faille, Higgs). Zápas sledovalo 1205 divákov.

Zostava DVTK Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Ritó, Hajós, Vojtkó – Albert

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Williams, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Marshall, Mihálik, Nemčík, Glenn – Bartánus, Higgs, M. Lunter – Šoltés, T. Surový, Zigo – Asselin, Faille, Selleck – Matoušek, A. Šťastný, Koper

V nedeľu 24. februára čaká na baranov domáci zápas s Novými Zámkami. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.