Bystrické basketbalistky vycestovali po reprezentačnej prestávke do Nitry na ďalší zápas nadstavbovej časti. Oslabené o dve hráčky základnej rotácie si domov nesú druhú prehru v rade.

Reprezentačná pauza Bystričankám neprospela, keď nastúpili do zápasu v oklieštenej zostave. Úvodnú štvrtinu sa im nepodarilo zachytiť a tempo duelu určovali domáce basketbalistky.  Už po štyroch minútach hry si Nitra vytvorila náskok deviatich bodov. V piatej minúte si jediná bystrická pivotka zapísala na svoj účet tretí faul a tak ju tréner púm vystriedal. Pumám sa nedarilo v streľbe z diaľky a ich manko im súper navýšil až na 13 bodov. Druhú štvrtinu otvorili Bystričanky agresívnejšie a so svojim súperom držali prvé minúty krok. Oslabenie v podkošovom priestore bolo však citeľné a Nitra si od 13. minúty zápasu navýšila svoje vedenie štrnástimi bodmi v rade.

Po polčasovej prestávke sa pumy predstavili na palubovke Nitry tak ako ich poznáme. Rýchlou hrou a dobrou prácou pivotky Jassovej v podkošovom priestore skresali náskok súpera na dvanásť bodov. V poslednej štvrtine sa im však už nepodarilo nadviazať na výkon z tej predchádzajúcej.  Chybnou komunikáciou v obrane dovolili svojím súperkám chytiť opraty do rúk a ukorigovať ich víťazstvo do konca.

Extraliga žien skupina o 5.-8. miesto – Nitra

BKM Junior UKF Nitra vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 69:50 (41:19)

Najviac bodov: Feherová 15, Zentková 13, Kubušová, Svetlíková 10 – Ozdincová 14, Matejčíková 12, Števulová 8

Povedali po zápase:

Miloslav Michálik (tréner ŠKP 08 Banská Bystrica): „Pre nás to bol veľmi náročný zápas vzhľadom na momentálny stav družstva, pretože tri kľúčové hráčky, Jelenčíková, Kozákova sú zranené a Striešová je chorá. Malo to určite vplyv na náš herný prejav a taktiež sa k tomu pridali tri fauly Jassovej a tým sme sa dostali do problémov pod košom, pretože hrať basketbal s piatimi hráčkami z perimetra je ťažké. S obranou v druhom polčase som spokojný až na posledné dve minúty. Na nasledujúce zápasy sa chceme určite zodpovedne pripraviť ale v prvom rade sa musíme dať do poriadku zdravotne.“

Jana Matejčíková (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Dnes sme to mali veľmi sťažené lebo nám chýbalo veľa hráčok a taktiež sme nemali silu pod košom. Bea Jassová mala problém v prvom polčase s faulami, tak to súper využil. Chceli sme sa s nevydareným polčasom vysporiadať a v tretej štvrtine sa nám podarilo skorigovať stav, ale v štvrtej časti hry sme spravili veľa chýb a tie súper v závere potrestal.“

Ďalším súperom púm bude vo štvrtok 22. februára bratislavský Slovan. Duel sa odohrá v Bratislave so začiatkom o 17.30 hod.

Tabuľka extraligy žien skupiny o 5.-8. miesto 2017/18

Por. Družstvo Zápasy Výhry Prehry
Skóre
Rozdiel Body
5.
ŠBK Šamorín
9
6
3
554 : 484
70
15
6.
BKM Junior UKF Nitra
9
6
3
548 : 531
17
15
7.
BK ŠKP 08 Banská Bystrica
9
5
4
513 : 502
11
14
8.
BK Slovan Bratislava
9
1
8
461 : 559
-98
10