Uplynulý veľkonočný víkend sa v Aréne Barani konal druhý ročník hokejbalového turnaja Országh Cup. V konkurencii 18 tímov z celého Slovenska sa nakoniec z celkového víťazstva tešil tím Sharks Zvolen.

Veľkonočné sviatky v banskobystrickom kraji spríjemnil okrem iného aj celoslovenský hokejbalový turnaj. Z konfrontácie piatich banskobystrických a trinástich klubov z ostatných častí krajiny vyšli víťazne hráči zvolenských Sharks. Výborné výkony hokejbalistov spod Pustého hradu podčiarkol tretím miestom tím Bukovinka Zvolen. Medzi ocenenými sa však nestratila ani Banská Bystrica. Strieborné medaile po turnaji viseli na hrudiach hráčov domáceho Országh Teamu. Najlepšieho nahrávača Jána Blazseka (Bukovinka Zvolen), najlepšieho strelca Michala Chovana a najužitočnejšieho hráča Patrika Polca (obaja Sharks Zvolen) doplnili medzi ocenenými individualitami zase Milan Martinec a Jozef Jedliček ako najlepší brankár, resp. najlepší obranca celého podujatia (obaja Orszagh team Banská Bystrica).

,,S turnajom som spokojný. Úroveň bola veľmi vysoká, hral sa kvalitný a rýchly hokejbal. Nakoniec vyšlo dokonca aj počasie,“ pre BBonline.sk vyjadril svoju spokojnosť organizátor Országh Cupu 2011. Ten už pred začiatkom turnaja predpovedal vysokú úroveň dosiahnutú vďaka povesti tímov, ktoré potvrdili svoju účasť. Tieto slová sa aj naplnili a každý, kto zavítal v Bielu sobotu či Veľkonočnú nedeľu do Arény Barani v areáli ZŠ Golianovej musel byť spokojný. K videniu bol totiž zaujímavý hokejbal plný napätia a emócii, no zároveň fair-play a pekných športových momentov.

Celkové poradie Országh Cupu 2011:

1. Sharks Zvolen

2. Országh Team Banská Bystrica

3. Bukovinka Zvolen

——————————————————————–

4. BBHbÚ Banská Bystrica

5. Vrbovské Lavíny

6. HbK Krupina

7. Watberg Senec

8. Suro Team Banská Bystrica

9. Mirex Spišská Nová Ves

10. MŠK Kežmarok

11. Slovan Gelnica

12. HK Bratislava Raptors

13. Únikový Východ Topoľčany

14. VB reality Spišská Nová Ves

15. HbT Slovan Fans Bratislava

16. HbK Monkeys Banská Bystrica

17. KG-System Výber 2. Ligy Banská Bystrica

18. Routiners Zlaté Moravce