V tretom štvrťfinálovom zápase play off sa séria presunula do Košíc. Po dvoch víťazstvách baranov v domácom prostredí tak vstupovali na ľad oceliarov s očakávaním uspieť.  Aj tento zápas sa podobal tým predošlým a o víťazovi nerozhodlo ani 60 minút.

Úvodná tretina sa odvíjala prevažne od stredného pásma. Domáce Košice sa snažili streliť prvý gól hneď od úvodu tretiny, keď v  2. minúte mohol Spilar po rýchlom výpade otvárať skóre. Očakávaný nápor oceliarov pokračoval aj v 7. minúte, kde sa po dorážke Nagyho blysol nádherným zákrokom Lukáš. V 14. minúte mohol Kafka otvoriť zápas ale Lukáš bol opäť pripravený. Bystričania pohrozili po Brejčákovej strele od modrej ktorá mala dobrý smer avšak nikto z baranov neclonil brankárovi Habalovi. V 16. minúte dostal Hovorka až príliš veľa miesta a ten sám prenikol priamo k Lukášovi, ktorý ho však vychytal. Šance uspieť boli v oboch tímoch vyrovnané a o otvárací gól sa bojovalo až do posledných minút. Prvá tretina aj tak skončila nerozhodne 0:0.

V druhom dejstve dokázali barani v prvej pätminútovke úspešne odolávať tlaku Košíc. V 27. minúte na modrej čiare čakal trpezlivo Nagy a prihral Pacanovi, ktorý poslal oceliarov do vedenia. Po góle Košíc však barani prejavili svoju silnú útočnú stránku. Po dobrej práci Asselina si vypracovali viacero streleckých pozícií z ktorých však nedokázali prekonať Habala. Po inkasovanom góle sa väčšina časť hry odohrávala v obrannom pásme domácich. Emócie oboch tímov boli napäté a v 31. minúte sa do seba pustili Asselin a Pulli. V 33. minúte odohrali Banskobystričania svoju prvú presilovku, v ktorej zovreli oceliarov v obrannom pásme. Oslabovku však domáci prečkali bez inkasovaného gólu. Hra sa opäť prelievala zo strany na stranu až do faulu Šoltésa. Skalický strelou od modrej minul bránku a pri následnom odrazenom puku chýbal niekto, kto by ho dorazil za chrbát Habala. Východniari prežili aj druhú presilovku ale hra ostávala stále v ich pásme. Nervozita Košičanov vyústila aj do tretej oslabovej hry v krátkom časovom slede. V tretej šanci na vyrovnanie sa už barani nemýlili a v 39. minúte po strele Hrnku dorazil Bartánus puk pomedzi betóny Habala.

Do záverečnej tretiny tak oba tímy nastúpili znova od začiatku. Presilovku domácim zariadil v 43. minúte Lamper po nedovolenom zákroku. V početnej výhode Košice predviedli súhru viacerých prihrávok avšak bez vážnejšieho ohrozenia Lukáša. Hra sa opäť presúvala zo strany na stranu a ani jeden tím sa nepúšťal do otvorenej ofenzívy. V 49. minúte barani opäť ukázali svoju ofenzívnu silu, keď po výmene prihrávok Skalický našiel Failleho a ten osamoteného Asselina, ktorý už pohodlne upravil na 2:1. V poslednej osemminútovke oceliari prebrali ofenzívne žezlo od baranov. Hra sa však v posledných piatich minútach kúskovala a Košice sa nevedeli usadiť v pásme hostí. Z nenápadnej akcie, ktorá sa ťahala len po mantineloch, Šedivý nahodil na teč Miklíkovi, ktorý dve minúty pred koncom poslal zápas do predĺženia.

Predĺženie dopadlo lepšie pre domácich, keď v 62. minúte po strele Kessela dorazil Spilar puk za chrbát Lukáša. Košičania tak znížili stav série na 1:2.

Tipsport liga – štvrťfinále play off – 3. zápas – Košice

HC Košice vs HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 27. Pacan (Nagy), 58. Miklík (Šedivý, Čížek), 62. Spilar (Kessel, Pulli) – 40. Bartánus (Hrnka, Hohmann), 50. Asselin (Skalický, Faille). Zápas sledovalo 5087 divákov. Stav série 1:2.

Zostava HC Košice: Habal – Čížek, Šedivý, Kessel, Koch, Pulli, Michalčin, Pavúk – Miklík, Pacan, Nagy – Spilar, Suja, Šoltés – Kafka, Klíma, Hovorka – Hričina, Petráš, Koyš – Vrábeľ

Zostava HC´005 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Mihálik, Pretnar, Gélinas, Delisle, Brejčák – Bortňák, Hrnka, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Brittain – Gabor

Štvrtý štvrťfinálový zápas odohrajú barani v Steel aréne už zajtra vo štvrtok 22. marca o 18.00 hod.