Bystrické basketbalistky vycestovali na svoj prvý zápas druhého kola play off do Nitry. Aj napriek skvelému úvodu sa im nepodarilo uchmatnúť si prvé víťazstvo, a tak im neostáva nič iné, ako doma zabojovať o remízu.

Úvod zápasu bol od začiatku veľmi vyrovnaný, obe družstvá hrali veľmi rýchly a atraktívny basketbal. Spočiatku sa darilo lepšie domácim hráčkam, no po chvíli prevzali opraty do rúk Bystričanky. Aj napriek tomu sa hráčky dostali tesne v závere štvrtiny do vedenia o jeden bod. Druhá časť hry sa odohrávala v podobnom štýle, až na moment, keď Bystričanky inkasovali osem bodov v rade a tie si Nitra udržala a tesne pred polčasovou prestávkou zvýšila na jedenásť bodov.

Druhý polčas sa odohrával v rovnakom tempe, no Bystričankám sa stále nedarilo nájsť ten správny recept na obranu domácich hráčok, tým sa darilo udržať rovnaký bodový rozdiel po celú štvrtinu. Nepríjemne zranenie v tretej štvrtine postihlo domácu strelkyňu Striešovú, ktorá musela predčasne odísť z ihriska.  Bystrické pumy sa v piatej minúte poslednej štvrtiny priblížili k domácich hráčkam na desať bodov, no už viac zo stavom urobiť nedokázali a prehrali tak prvý zápas o postup do bojov o piate miesto.

Extraliga ženy – play off – 1. zápas o 5.-8. miesto – Nitra

BKM Junior UFK Nitra vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 69:56 (36:25)

Najviac bodov: Zentková 14, Havranová 12, Horvátová 10 – Striešová 14, Matejčíková 12

Povedali po zápase:

Miloslav Michálik (tréner ŠKP 08 Banská Bystrica): “Dnes sme prehrali kvôli krátkym úsekom v zápase, v ktorých sme zlou obranou súperovi dovolili vybudovať si náskok. Hlavne po polčasovej prestávke, kde mali úsek 10:0. Počas týchto úsekov sme strácali koncentráciu, moje zverenkyne spravili primitívne chyby pri situáciách, keď sa lámal zápas. Musíme sa z tohto zápasu poučiť a do odvety zapracovať na takýchto výpadkoch, no zároveň zanechať si to pozitívne.”

Michaela Ozdincová (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): “Nitra v zápase využila silu domáceho prostredia. Nám ušlo pár úsekov počas zápasu, kedy sme poľavili v koncentrácii a nedodržiavali sme veci, čo sme si povedali v šatni. Spravili sme o niečo viac chýb ako súper a o tom to teraz je. Nič však nie je stratené a verím, že sa nám ešte podarí vrátiť sériu do Nitry.”

Odvetný zápas odohrajú pumy v nedeľu 25. marca na domácej palubovke so začiatkom o 18.00 hod.