Hokejisti spod Urpína sa momentálne nenachádzali v optimálnej forme. Potvrdili to aj minulý piatok, keď na domácom ľade zaváhali proti rivalovi zo Zvolena a prepadli sa až na 5. miesto. Proti nováčikovi z Detvy sa chceli zverenci trénera Országha chytiť a hlavne psychicky naladiť do ďalších duelov.

V predchádzajúcich dvoch vzájomných dueloch strelili barani nováčikovi desať gólov. Tentokrát už stál v bránke Detvy kanadský legionár Matt Hackett, ktorý mal priniesť pokoj a istotu do bránkoviska. A práve Hackett bol prvú tretinu najzamestnanejším mužom. Hostia mali veľkú prevahu, svojho súpera tlačili, no ani jedna z pätnástich striel neprešla za chrbát gólmana Detvy. Vo veľkých šanciach stroskotali Bartánus, Ďatelinka a Hohmann. Pri zakončení Lampera zo 16. minúty pomohla domácim žŕdka. Naopak hráči spod Poľany udreli hneď zo svojej prvej väčšej šance. Po chybe Brejčáka a Kubku sa k zakončeniu dostal Murček a v 6. minúte otvoril skóre stretnutia.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhej časti. Dobíjanie Matta Hacketta pokračovalo a brankár Detvy privádzal hostí miestami až do zúfalstva. Jeho kúzlo prelomil až v 39. minúte Josh Brittain, ktorý blafákom vyzrel na domáceho gólmana a vyrovnal. Bez šancí však nebola ani Detva. Tá pohrozila hlavne v rozmedzí 34. a 35. minúty, kedy sa musel obracať aj Jan Lukáš. Český brankár však svoje mužstvo podržal.

Na začiatku tretieho dejstva dostali domáci dve presilové hry, v nich však veľa vody nenamútili. Po nich už opäť prišiel tlak baranov. Gól na hokejke mal v 48. minúte navrátilec Rosandič, po výbornej práci Hohmanna, po ktorej mal pred sebou odkrytú bránu, ale netrafil. O necelú minútu sa k nemu pridal aj kapitán Tomáš Surový, ktorého vychytal Hackett. Hostia dokázali prekonať detvianskeho brankára v 52. minúte, keď si Faille položil Hacketta a poslal baranov po prvýkrát do vedenia. Prišla však 54. minúta a po vyhratom buly Murčeka okamžite vystrelil Abramov a vyrovnal stav na 2:2.

Išlo sa do predĺženia, v ktorom mohol rozhodnúť Mislav Rosandič. Ten sa dostal do samostatného úniku, na výborného Matta Hacketta však recept nenašiel. O všetkom rozhodli nájazdy a jediný úspešný strelec. Bol nim Marek Bartánus, ktorý v 4. sérii prestrelil Hacketta pomedzi betóny a zariadil dva body pre Banskú Bystricu.

Tipsport liga – 25. kolo – Detva

HC 07 Orin Detva vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:3 po s.n. (1:0, 0:1, 1:1, – 0:0)

Góly: 6. Murček (Abramov, Utkin), 54. Abramov (Murček) – 39. Brittain, 52. Faille (Rosandič, Asselin), rozhodujúci s.n.: Bartánus. Zápas sledovalo v Detve 578 divákov.

Zostava HC 07 Detva: Hackett – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, F. Fekiač, Šimon, Vyskoč, Gachulinec, D. Jendroľ – Piačka, Ščurko, Utkin – Tibenský, Surovka, Milý – Žilka, Matúš Chovan, Videlka – Abramov, Murček, R. Gašpar

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Delisle, Mihalik, Rosandič, Sedlák – Brittain, Surový, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Lunter – Giľak, Češík, Kabáč – Róth

V rámci 26. kola sa zverenci trénera Országha predstavia v piatok 8. decembra na domácom ľade, keď privítajú Liptovský Mikuláš. Začiatok duelu je naplánovaný na 17.30 hod.