Juniori

V piatok 24. januára odohralo svoj premiérový zápas juniorské mužstvo MIBA Banská Bystrica. V najvyššej súťaži vo futsale si zmerali sily so Žarnovicou.

MIBA Banská Bystrica – Mistro Žarnovica 1:2 (0:0)

Gól MIBA: Riša

Zostava: Butáš – Vitek „K“, Gaško, Černík, Riša, Ondrejka, Kršák, Lešták, Žiak, Kusala, Held

Martin Majling (tréner, MIBA Banská Bystrica): „Historicky úvodný zápas juniorského futsalu na celoslovenskej úrovni v Banskej Bystrici sa začal aktívnou hrou oboch družstiev. Hoci sme so súperom odohrali dva prípravné zápasy a v obidvoch sme vyhrali, dnes nás súper prekvapil vysokým napádaním. Po úvodných striedaniach sme aj my začali hrať aktívnejší rýchlejší futsal a vypracovali sme si viac gólových šanci ako súper, ktoré sa nám do polčasu bohužiaľ nepodarilo využiť. Druhy polčas sme opäť začali aktívnejšie a zaslúžene sme sa dočkali aj gólu, po ktorom sme však paradoxne stratili na minútu koncentráciu, urobili dve chyby v rozohrávke, čo súper dokonale využil. Po tomto momente sme už len zúfalo dobíjali bránu súpera, ktorý takticky záver zápasu zvládol a ukázal svoje skúsenosti s touto súťažou, ktoré sú pre chalanov v tomto veku veľmi dôležité. Napriek prehre  som s nasadením, bojovnosťou a celkovo výkonom chalanov spokojný a viacerí ukázali, že majú predpoklady na presadenie sa v budúcnosti vo futsale.“

V ďalšom kole mladí futsalisti cestovali na dvojzápas do Žiliny. Nakoniec vycestovali len siedmi hráči.

ŠK Makroteam Žilina – MIBA Banská Bystrica 2:4 (0:2)

Góly MIBA: Held 2, Ondrejka, Riša

ŽK: Riša

DOXX Žilina – MIBA Banská Bystrica 3:3 (0:0)

Góly MIBA: Černík, Lešták, Riša

ŽK: Riša, Lešták

Zostava: Butáš „K“ – Lešták, Held, Černík, Riša, Ondrejka, Kršák

Lukáš Berec (manažér MIBA Banská Bystrica): „Pred výjazdom do Žiliny to s chalanmi vyzeralo kadejako. Nakoniec sme vycestovali so siedmymi hráčmi, ktorí odohrali dva náročné zápasy za sebou.

V prvom stretnutí sme s Makroteamom lepšie vstúpili do zápasu, dvomi gólmi (Held, Riša) sme si vytvorili do polčasu sľubný náskok. V druhom polčase súper zapol na obrátkach a vyrovnal. Potom mohli obidve mužstvá strhnúť vedenia na svoju stranu. My sme nevyužili vyloženú šancu po peknej akcii na jeden dotyk, keď Held namiesto nahrávky zvolil strelu a neskóroval. O pár minút neskôr situáciu predtým odčinil peknou krížnou strelou, ktorá skončila v sieti Makroteamu. Na záver skúsili domáci hru bez brankára v ktorej sme si poistili víťazstvo gólom do odkrytej brány zásluhou Ondrejku.

V druhom stretnutí sme si zmerali sily s Doxx-om, ktorý mal vo svojom kádri niekoľko Openligistov. Domáci mali loptu väčšinu času na svojich halovkách. My sme pozorne bránili a čakali na príležitosť brejkových situácií. Do polčasu sa ani jednému mužstvu nepodarilo vsietiť gól. V druhom polčase prvý gól v zápase vsietili domáci. V zapätí sa nám podarilo skórovať po výborne zahratom rohu, keď Černík nemal problém dopraviť loptu do odkrytej brány. O minútu neskôr mal sľubnú príležitosť opäť Černík, ale nastrelil  pravú tyčku bránky domácich. Potom sa nám podarilo strhnúť vedenie na našu stranu, keď sa presadil Lešták. Od tohto okamihu nás súper zatlačil. Pozorným bránením a zákrokmi brankára Butáša sme odolávali. V 38. minúte sme však inkasovali vyrovnávajúci gól. O minútu neskôr ďalší, ktorý znamenal vedenie pre domácich. Dvadsať sekúnd pred koncom sme zahrávali priamy kop z 10 metrov, ktorého exekútorom bol Riša a jeho prudká strela sa od pravej tyčky odrazila do siete súpera. Po záverečnom hvizde sme sa mohli tešiť z dôležitého bodu.

Na záver chcem chalanov pochváliť za bojovný a kolektívny výkon. Aj napriek absencii niekoľkých hráčov zabojovali a získali dôležité štyri body z palubovky súperov.“

Najbližšie sa mladí futsalisti predstavia v stredu 29. januára v športovej hale Badín, kde si zmerajú sily so Žirafou Žilina a CFC Košice. Všetci priaznivci futsalu sú vítaní.

Muži

V sobotu 25. januára cestovala MIBA na dohrávku 10. kola Open ligy. V Novom Meste nezvládla úlohu favorita a prehrala s posledným mužstvom súťaže.

ETNA Nové Mesto nad Váhom – MIBA Banská Bystrica 5:2 (2:1)

Góly: Madro 4, Lopušan – Gaško, Vitek

ŽK: Némethy – Polák, Zehnal

Pred 100 divákmi rozhodovali Behančin, Ďurina.

Zostava MIBA: Filadelfi (Butáš) – Polák „K“, Prikryl, Zehnal, Giertl V., Giertl M., Vitek, Gaško

MIBA Banská Bystrica odštartovala druhú polovicu Open ligy zápasom v Novom Meste nad Váhom s domácou Etnou. Banskobystričania pricestovali v oklieštenej zostave bez viacerých opôr, čo stieralo tabuľkový rozdiel medzi mužstvami. V úvode boli diváci svedkami opatrnej hry obidvoch družstiev. Zápas okorenil až vedúci gól domácich, ktorý motivoval hostí k aktívnejšej hre. Hráči MIBY držali častejšie loptu vo svojej moci, z čoho si dokázali vytvoriť niekoľko streleckých príležitostí, no bez gólového vyústenia. Domáci hrozili najmä z protiútokov a niekoľko krát boli blízko druhému gólu. Hostia sa dve minúty pred koncom dočkali vyrovnania, keď po aktívnom napádaní získal loptu Zehnal, ktorú naservíroval na gól Gaškovi. Remízový stav však dlho nevydržal. Hostia sa dopustili šiesteho faulu a poskytnutú výhodu desaťmetrového kopu využili na vedúci gól. V druhom polčase nepriaznivý stav nútil Banskobystričanov k útočnej hre, ktorou dostali domácich pod tlak. Z vytvoreného tlaku sa im napokon podarilo vyrovnať zásluhou Viteka. Aj po vyrovnávajúcom góle pokračovali v aktívnej hre a vypracovali si viacero šancí, ale nepresná koncovka a v dvoch prípadoch nastrelená aj konštrukcia brány spôsobili, že sa skóre nemenilo. Za nepremenené gólové príležitosti boli hostia potrestaní dve minúty pred koncom presným zásahom domácich na 3:2. Futsalisti MIBY sa pokúšali o vyrovnanie, avšak ich úsilie skončilo opäť len na tyčke domácej svätyne. Krátko pred koncom hostia odvolali brankára, no počas hry piatich proti štyrom nedokázali zdramatizovať duel, naopak ešte dvakrát inkasovali. MIBE Banská Bystrica nevyšiel prvý zápas v novom roku, v ktorom podľahla Etne Nové Mesto nad Váhom 5:2.

Ostatné výsledky:

Piešťany Dragons Podolie – FC Bulls Trnava 4:4 (1:2)

Futbalshop Nové Mesto nad Váhom – Forever Mesto Púchov 8:2 (3:1)

KSF DOXX Žilina – FSC Prievidza 8:2 (2:0)

V najbližšom zápase sa futsalisti predstavia na domácej palubovke, kde privítajú Trnavčanov. Na ich ihrisku vyhrali 2:3 a tieto tri body by chceli potvrdiť aj v odvete.

Pohár stredoregiónu

Počas víkendu odohrali v Badíne štvrťfinálovú skupinu Pohára stredoregiónu 2013-2014, ktorú k svojej spokojnosti zvládli favoriti a postúpili. Extraligový Makroteam vo svojej skupine nezaváhal s Lučencom ani Banskou Bystricou a zabezpečil si postup do februárového Final Four Pohára stredoregiónu. Ďalej postupujú aj žilinskí openligisti ŽFA Žirafa a KSF Doxx, ako aj MIBA Banská Bystrica.

Výsledky dvoch štvrťfinálových skupín:

ŠK Makroteam Žilina – Astra Pedas Lučenec 8:0 (2:0)

ŠK Makroteam Žilina – MIBA Banská Bystrica 5:2 (1:0)
Góly: M. Škulec 2, P. Krištofík, P. Bistiak, P. Ripel – V. Giertl, P. Prikryl

MIBA Banská Bystrica– Astra Pedas Lučenec 2:0 (2:0)
Góly: Ľ. Willwéber, V. Giertl

KSF DOXX Žilina – Rimatex Rimavská Sobota 5:1 (1:1)
ŽFA Žirafa Žilina – Rimatex Rimavská Sobota 5:7 (4:5)
ŽFA Žirafa Žilina – KSF DOXX Žilina 5:1(2:0)

Skupina A:

1. ŠK Makroteam Žilina 2 2 0 0 13 : 2 6 b.

2. MIBA Banská Bystrica 2 1 0 1 4 : 5 3 b.

3. Astra Pedes Lučenec 2 0 0 2 0 : 10 0 b.

Skupina B:

1. ŽFA Žirafa Žilina 2 1 0 1 10 : 8 3 b.

2. KSF Doxx Žilina 2 1 0 1 6 : 6 3 b.

3. Rimatex Rimavská Sobota 2 1 0 1 8 : 10 3 b.

Lukáš Berec (manažér, MIBA Banská Bystrica): „Cieľ postúpiť sme splnili. Môže nás mrzieť zápas s Makroteamom, v ktorom sme nepremenili šance a súper nás vyškolil z efektivity. Pred Final Four Pohára je všetko otvorené, v prvom rade bude treba zvládnuť zápas so Žirafou a prípadným víťazstvom si zabezpečíme účasť v celoslovenskom pohári.“

Final Four Pohára stredoregiónu 2013-2014 je na programe 22.2.2014 a v semifinále sa stretnú: