Quantcast

V 20. kole Corgoň ligy sa, po zimnej prestávke, futbalisti banskobystrickej Dukly predstavili v Bratislave proti lídrovi súťaže Slovanu Bratislava.

ŠK Slovan Bratislava – FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 10. Soumah, 59. Žofčák. Žlté karty: 43. Kolčák – 69. Podstavek. Zápas na Pasienkoch oficiálne sledovalo 1 918 divákov.

Zostava ŠK Slovan: Perniš – Bagayoko, Kolčák, Niňaj, Josimov – Žofčák, Grendel (81. D. Hudák), Kladrubský, Soumah, Halenár (72. Bagi) – Peltier (85. Mészáros).

Zostava FK Dukla: Budinský – Podstavek (73. Teixeira), Vajda, Nosko –  Chrien, Ľupták, Považanec (84. Plavšič), Kliment, Rejdovian – Slančík, Peňaška (73. S. Savič).

Dukla Banska Bystrica - Slovan_10Tréner Hrnčár chcel so svojimi zverencami prekvapiť favorita útočným prejavom, čomu prislúchala aj ofenzívne ladená zostava. Niekoľko úvodných minút stretnutia ale neprinieslo vážnejšie ohrozenie ani na jednej strane. Po ofsajdovom zakončení hlavou od Peňašku z 9. minúty, ktoré gólman domácich navyše pokryl, prišiel vzápätí gólový úder ,,belasých“. V 10. minúte sa dostal po akcii Erika Grendela na ľavej strane k lopte Seydouba Soumah, ktorý zblízka prízemnou strelou prekonal Viktora Budinského. O pár minút neskôr dala o sebe vedieť aj Dukla. Po rohovom kope prudko vypálil spoza šestnástky Fabián Slančík a Dušan Perniš jeho strelu vyboxoval do bezpečia. V polovici prvého dejstva to z veľkej vzdialenosti skúšal Juraj Halenár, ale Budinský jeho strelu pokryl. Po polhodine hry dal opäť o sebe vedieť Slančík. Center z ľavej strany spracoval na hrudi a z prvej vystrelil, avšak vyrovnať sa mu nepodarilo. V 37. minúte to skúšal znovu až z tridsiatich metrov Halenár, ale bystrický strážca svätyne zakročil. V závere prvého dejstva sa mohol stať dvojgólovým strelcom Soumah, keď sa po odrazenej lopte dostal k zakončeniu. Jeho pokus letel tesne nad brvno. O nepríjemný gól do šatne sa mohol postarať ešte aj Kladrubský, avšak namieril tesne vedľa pravej tyče. Do šatní tak išla Dukla ,,len“ s jednogólovým mankom.

Úvod druhého dejstva sa niesol v znamení množstva nepresností, hralo sa prevažne v strede ihriska, tempo bolo pomalšie než v prvej 45-minútovke. Avšak bolo to len ticho pred búrkou, ktorú rozpútal gólom na 2:0 Igor Žofčák. Ten umiestnil loptu k pravej tyči. Jeho presnému zásahu predchádzala skvelá práca Soumaha v strede ihriska, ktorý ,,vycvičil troch protihráčov a naservíroval to Žofčákovi ako na zlatom podnose. Hra následne upadla, možno až do príliš pokojného tempa. Ako-také vzrušenie priniesla až 76. minúta a v nej pokus hosťujúceho Branislava Ľuptáka, ktorého Perniš na dvakrát vychytal a kontaktný zásah Bystričanov z toho nebol. Posledné chvíle diania na ihrisku už kontroloval domáci Slovan, ktorý držal loptu na svojich kopačkách. V 81. minúte ešte zaujala akcia Žofčáka so Soumahom, po ktorej sa dostal k strele Bagi, ale netrafil medzi tri žrde. Posledné sekundy priniesli zúfalý pokus aktívneho Slančíka, po ktorom nemusel Perniš ani zasahovať. Slovan tak s prehľadom dokráčal za povinným trojbodovým ziskom.

Najbližší zápas odohrajú hráči Dukly na Štiavničkách, a to v sobotu 8. marca od 15.00 h proti FK Senica.