Banskobystrickí futsalisti sa v otváracom zápase novej Openligovej sezóny predstavili pred domácim publikom v športovej hale Badín proti nováčikovi z Lučenca.

MIBA Banská Bystrica – Futsal Klub Lučenec 5:6 (2:5)

Góly: Róbert Greško 2, Peter Vajda 2, Michal Konder – Lukáš Hricov 2, Erik Ľupták 2, Zoltán Csaba, vlastný Róbert Kútik. ŽK: Róbert Greško, Michal Čief, Dominik Andraščík (všetci Banská Bystrica). ČK: Roman Filadelfi (Banská Bystrica). Zápas sledovalo 100 divákov.

Futsal -MIBA Banska Bystrica - FC Bulls Trnava - 14.11.2014 - Banska BystricaStretnutie začali domáci veľmi rozpačito, aktívnejší boli hostia. V 5. minúte po faule zahrávali Lučenčania priamy kop, po ktorom sa ujali vedenia. O minútu neskôr strelu hosťujúceho kapitána Fehérváriho vyrazil domáci brankár pred L. Hricova a ten zvýšil na 0:2. V tej istej minúte Konder vybojoval loptu pre Greška, ktorý využil gólovú príležitosť a znížil na 1:2. V ďalších minútach sa dvakrát nedokázal presadiť L. Hricov, proti bol domáci brankár Filadelfi, ktorý jeho strely zlikvidoval. V 9. minúte našiel Fehérvári osamoteného L. Hricova v bránkovom území a ten bez problémov zvýšil na 1:3. O minútu neskôr sa hostia presadili opäť po štandardnej situácii, keď Ľuptákova strela skončila za chrbtom brankára Filadelfiho –  1:4. V 14. minúte si domáci vypracovali gólovú príležitosť, ale Čief nastrelil len žrď Albertovej brány. O minútu neskôr domáci využili chybu hosťujúceho hráča a Vajda sa presadil prízemnou strelou. V poslednej minúte prvého polčasu najprv rozhodcovia neodpísali evidentnú ruku domáceho hráča a následne Filadelfi podrazil súpera vo vyloženej šanci a za zákrok mu rozhodca udelil červenú kartu. Po faule nasledoval 10-metrový kop, ktorý Ľupták premenil a do šatní sa išlo za stavu 2:5.

Do druhého polčasu prišli Banskobystričania ako vymenení, v úvodných minútach boli aktívnejší, ale svoje šance nedokázali premeniť. Až v 28. minúte sa menilo zápasové skóre, keď Vajda zužitkoval Konderovu prihrávku – 3:5. V 30. minúte po ľavej strane prenikol hosťujúci A. Hricov a jeho strelu si do vlastnej brány zrazil Kútik. V 33. minúte sa dostal k odrazenej lopte Greško a svojim druhým gólom v stretnutí znížil na 4:6. V nasledujúcich minútach si hostia vypracovali niekoľko príležitostí, ale buď stroskotali na Ondrejkovi, ktorý nahradil v bráne vylúčeného Filadelfiho, alebo zakončili nepresne. V 36. minúte po rýchlej akcii Kondera s Čiefom prvý menovaný znížil na rozdiel gólu. V záverečných minútach domáci hrali powerplay, z ktorej si vypracovali niekoľko príležitostí, ale tie zostali nevyužité. Ani hostia zo svojich pokusov na prázdnu bránu nezvýšili svoj náskok. Po záverečnom hvizde rozhodcov sa mohli Lučenčania tešiť z historicky prvého víťazstva v Openlige.

Rastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica): „Nastúpili sme proti kvalitnému súperovi, čo dokumentuje jeho súpiska hráčov. V prvom polčase sme po školáckych chybách dovolili súperovi vytvoriť si trojgólový náskok. V druhom polčase sme napriek tomu, že celý odchytal v našej bráne hráč, zlepšili bránenie a boli sme odvážnejší aj smerom dopredu. Súper sa dostával do brejkových situácií, ktoré však zbrklo zakončoval a tak jediný jeho gól v druhom polčase sme si strelili sami. V závere sme mali príležitosť získať aspoň bod, ale nevyužili sme ju. Napriek prehre musím svoj tím pochváliť za predvedený výkon v druhom polčase a súperovi pogratulovať.“

V 2. kole Openligy sa MIBA Banská Bystrica predstaví opäť na domácej palubovke, kde privíta futsalistov z Malaciek. V minulej sezóne v obidvoch merania síl vyhrali Banskobystričania. Začiatok stretnutia je o 19:30 hod. v športovej hale Badín.