Po treťom zápase znížili Košice stav série na 1:2. Barani nastúpili do štvrtého zápasu bez Surového a Lampera a čakalo sa, či sa ich absencia prejaví na ofenzívnom prejave mužstva.

Košice hneď v úvode zatlačili svojho súpera z čoho pramenil nebezpečný teč Pacana, hostia ale prežili tieto minúty bez inkasovaného gólu. Barani sa prvýkrát vážnejšie pripomenuli v 3. minúte. Bubela našiel voľného Asselina, ten však stroskotal na Habalovi. Na druhej strane sa predviedol aj Habalov náprotivok Jan Lukáš, ktorý výborným zákrokom zneškodnil veľkú šancu Koyša. V nasledujúcich chvíľach boli aktívnejší oceliari, ktorí sa mohli zásluhou Hovorku dostať aj do vedenia, proti však bol výborný Lukáš. Hra sa vyrovnala a v závere prišli chvíle Banskej Bystrice. Najprv Asselin mohol otvoriť skóre, no puk mu pred poloprázdnou bránou nesadol na čepeľ hokejky. Ujala sa ale nahodená strela Delisla od modrej čiary, ktorý využil zakrytý výhľad pred Habalom a 52 sekúnd pred odchodom do šatní poslal baranov do vedenia.

Už po tridsiatich sekundách putoval na trestnú lavicu hosťujúci Kubka. Košice ale ukázali, že presilové hry im v play off nejdú. Navyše po Ďatelinkovom vyhodení brankárovi Habalovi preskočil puk cez hokejku a napádajúci Hrnka nemal problém skórovať do odkrytej brány. Inkasovaný gól oceliarov nakopol a v nasledujúcich minútach vyvinuli na súpera tlak. V 31. minúte navyše barani hrali šiesti a išli do oslabenia. V presilovke ale Košice veľa vody nenamútili. Prvú početnú výhodu si v 34. minúte zahrali aj hostia, ale tú po 36-sekundách prerušil faul Hohmanna. Banskobystričania pozorne bránili a svoj dvojgólový náskok si udržali aj do začiatku tretej dvadsaťminútovky.

Oceliari museli v záverečnej tretine zvýšiť svoju snahu. Do dobrej príležitosti sa v 44. minúte dostal Nagy, ktorý sa dostal až pred Lukáša, no faulovaný Bortňákom nedokázal lepšie zakončiť. V následnej presilovke však opäť prišlo trápenie Košíc. Až po jej skončení prišla zaujímavá šanca, keď strelu Kessela nebezpečne dorážal Kafka. Rozhodujúci klinec do rakvy domácich mohol uštedriť v 50. minúte Faille, tomu však gól z hokejky ukradol Habal. Zverenci trénera Šimíčka mali síce optickú prevahu, ale žiadnu vyloženú šancu si vypracovať nedokázali. A keď nevyužili ani ďalšiu presilovky, museli vsadiť všetko na jednu kartu. Odvolali brankára Habala, no 53 sekúnd pred koncom rozhodol o výhre hostí strelou do prázdnej brány Miloš Bubela. Úradujúci majster sa dostal do vedenia 3:1 na zápasy a je iba krok od postupu do semifinále.

Tipsport liga – štvrťfinále play off – 4. zápas – Košice

HC Košice vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 0:2 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 20. Delisle, 23. Hrnka (Ďatelinka), 60. Bubela (Hrnka). Zápas sledovalo 5746 divákov.

Zostava HC Košice: Habal – Šedivý, Čížek, Dudáš, Kessel, Pulli, Koch, Vrábeľ, Michalčin – Nagy, Pacan, Miklík – Šoltés, Suja, Spilar – Hovorka, Klíma, Kafka – Koyš, Petráš, Hričina

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihalík, Delisle, Gélinas, Tamáši, Brejčák – Brittain, Bortňák, Hrnka – Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč

Povedali po zápase:

Roman Šimíček (tréner Košíc): „Dnes nám zápas od začiatku nevyšiel. Boli sme pomalší, nešli sme do brány a naše strely boli nemastné, neslané. Podpísal sa na nás včerajší zápas, po ktorom nám chýbali sily. V sobotu v Banskej Bystrice musíme hrať inak ako dnes a urobíme maximum, aby sme sa do Košíc vrátili. Pri tréningoch presilovky fungujú, ale v zápasoch je to úplne iné.“

Vladimír Országh (tréner B. Bystrice): „Išli sme do Košíc s cieľom vyhrať jeden duel a to sa nám dnes poradilo. Včera aj dnes to boli ťažké duely. Všetky zápasy rozhodujú detaily. Mali sme slabší začiatok. Neskôr sme prebrali iniciatívu a dôležitý faktor našej výhry boli oslabenia. Zvládli sme to a domov ideme spokojní. Posledný krok však býva najťažší a s pokorou ideme domov, aby sme sa sem už nevracali. Jan Lukáš nás podržal. Pomáhali mu však všetci hráči a vyhrali sme ako tím.“

Barani môžu o svojom postupe rozhodnúť v sobotu 24. marca o 18.00 hod na domácom ľade.