V 35. kole Tipsport ligy odohrali barani zápas na ľade deviateho Liptovského Mikuláša. Bystričania  vchádzali do zápasu ako jasný favoriti a ťahali už desať gólovú sériu bez prehry.

Úvodom tretiny otriasol zákrok Surového na Tabačeka, ktorý ostal ležať na ľade. Tabaček v zápase dohral, keďže utrpel pravdepodobne zranenia kolena. Domáci už v 47-sekunde zápasu otvorili skóre v presilovke po dorážke Rapáča. Šancu vyrovnať mal v 5. minúte práve vylúčený kapitán Surový, ktorému však puk preskočil hokejku. Hralo sa zo strany na stranu a ani jeden z tímov nepúšťal súpera k väčšiemu zakončeniu. K zmene skóre prišlo v 14. minúte, keď vo vlastnom oslabení našiel Surový nabiehajúceho Ďatelinku, ktorý tvrdou strelou  vyrovnal na 1:1. V závere úvodného dejstva mali Liptáci ešte možnosť streliť gól do šatne, avšak Lasilla predviedol famózny zákrok.

Prostredné dejstvo znova začalo gólom, keď barani zvýšili stav na 2:1. Pred brankára Hollého sa natlačil Asselin. Gól si však rozhodca overil a videorozhodca potvrdil správnosť verdiktu. V 27. minúte mohol Surový navýšiť na 3:1, avšak Ďatelinka nešťastne jeho strelu zrazil mimo. O tri minúty neskôr barani predviedli ukážkovú akciu, kde Giľak dorazil puk do poloprázdnej brány. Hostia v závere tretiny ešte pritlačili domácich. Skóre sa však nemenilo.

Záverečná tretina bola otvorená pre oba celky. V 46. minúte mali Liptáci možnosť znížiť po teči Števuliaka a po výlučení Surového si domáci vytvorili viacero gólových akcií. Znížiť sa podarilo Liptovskému Mikulášu v 52. minúte počas početnej výhody po strele Urama. Domáci vycítili možnosť získania bodov. Po odvolaní brankára v závere vyrovnali v 60. minúte na 3:3. Nasledovalo tak predĺženie.

V predĺžení oba celky hrali pozorne, najväčšou šancou sa blysol Mezovský, avšak puk skončil len na žrdi. Nasledovali tak samostatné nájazdy. Tie rozhodol Števuliak a ukončil desaťzápasovú sériu Banskej Bystrice bez prehry.

Tipsport liga – 35. kolo – Liptovský Mikuláš

MHk 32 Liptovský Mikuláš vs. HC ´05 iClinic Banská Bystrica 4:3 po sn (1:1, 0:2, 2:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 1. Rapáč (Huna), 53. Uram (Kriška), 60. Rapáč (Kriška, Uram), rozh. náj. Števuliak – 15. Ďatelinka (Surový), 22. Asselin, 31. Giľák (Asselin, Faille). Zápas sledovalo 679 divákov.

Zostava MHk 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Tabaček, Pacalaj, Kurali, Suchý, Nádašdi, Mezovský, Grüdling, Nemec – Huna, Langhammer, Števuliak – Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Laco, Piatka, Uhrík

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Rosandič, Aliu, Gélinas, Delisle – Bortňák, Surový, Brittain – Gabor, Bubela, Bartánus – Giľak, Faille, Asselin – Kabáč, Češík, Róth

V ďalšom zápase privítajú barani na domácom ľade Poprad a to v piatok 12. januára o 17.30 hod.