Aj v druhom zápase dominovali na ľade Slovnaft Arény juniorskí hokejisti HC’05 Banská Bystrica. Slovanu Bratislava sa nepodarilo využiť výhodu domáceho prostredia, nepadol ani divácky rekord, ktorý zamýšľali prekonať.

HC Slovan Bratislava – HC’05 Banská Bystrica 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 55. E. Miško (T. Mikúš) – 5. P. Lamper (M. Lunter, E. Šimun), 10. M. Róth (M. Kovalík, E. Šimun), 29. P. Lamper (D. Gachulinec), 59. M. Rosandič (M. Kovalík, M. Lunter)

juniori
Foto: Dušan Antošík

Bystričania nastúpili do zápasu výborne. Už v 5. minúte Šimun vyhral buly v útočnom pásme a po skrumáži prekvapil brankára Patrika Rybára skúsený útočník Patrik Lamper. V 10. minúte skúšal šťastie spomedzi kruhov Kovalíkov, jeho strelu brankára iba vyrazil a do odkrytého priestoru skóroval Róth. V druhej tretine zvýšil na 3:0 peknou individuálnou akciou Lamper. Slovanisti znížili zásluhou MIška, ale definitívny klinec do belasej rakvy zatĺkol Rosandič po ukážkovej spolupráci s Kovalíkom a Lunterom.

Banskobystričania sa ujali vedenia 2:0 v sérii a keďže sa hrá na tri víťazné zápasy, k zisku titulu im stačí vyhrať jeden z dvoch duelov na domácom ľade. Prvú šancu dotiahnuť víťaznú sériu budú mať už túto nedeľu o 14:00.

Napriek tomu, že prvé dva zápasy juniorského finále sa odohrali v 10-tisícovom hľadisku Slovnaft Arény, divácky rekord nepadol. Na prvý duel bolo zvedavých 2143 divákov, druhý zápas sledovalo „iba“ 1666 divákov. Najvyššia návšteva bola v sezóne 2005/2006, keď v Košiciach sledovalo juniorské finále s Trenčínom 2450 divákov.