Na posledný zápas v roku cestovali barani do Žiliny, kde prichádzali ako jednoznační favoriti. Domáci vlci však bojovali o miestenku do play off, a preto nechceli pustiť svoju kožu lacno.

MsHK Žilina – HC’05 Banská Bystrica 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 17. Jabrocký (S. Hudec, Kanko), 27. Jabrocký (Procházka, Bajaník) – 14. White (Gachulinec), 17. Kytnár (White), 22. Handlovský (tr. strieľanie), 45. Kafka (Handlovský), 46. Lunter (White, Kudrna). Zápas v Žiline sledovalo 1626 divákov.

Zostava MsHK Žilina: Križan – Bajaník, Hudec, Bobček, Dresler, Ďurkech, Niník, Mendrej, Dolinajec – Kanko, Jabrocký, Procházka – Síkela, Demel, Drevenák – Kropáč, Valášek, Kokavec – Šimko, Schroner, Kubiš

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan – Bambúch, Jaborník, Čížek, Cuník, Biro, Gachulinec, Cohen, Nicastro – Hudec, Handzuš, Kudrna – Handlovský, Preisinger, Kafka – Lunter, Kytnár, White – Matoušek, Zigo, Lamper

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - Dukla Trencin - 02.11.2014 - Banska BystricaZačiatok zápasu ovládli domáci hokejisti, ktorí zatlačili baranov v ich obrannom pásme. Hosťujúci gólman Košarišťan však nepustil za svoj chrbát žiadnu strelu. Prvý gól tak zaznamenali Banskobystričania, keď v 14. minúte White obkorčuľoval bránku Križana a otvoril skóre duelu. Domácich tento inkasovaný gól ešte viac namotivoval a o necelé tri minúty z veľkého tlaku skóroval Jabrocký. Vlci sa však z vyrovnania neradovali dlho, pretože o 21 sekúnd neustrážili Kytnára, ktorému ideálnu prihrávku naservíroval Patrick White a hostia opäť viedli.

Domáci vstúpili do druhej časti s cieľom čo najrýchlejšie vyrovnať, no v 22. minúte v úniku faulovali hosťujúceho Handlovského a hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie. To sám faulovaný hráč bez problémov premenil – 1:3. V dvadsiatej šiestej minúte dostali výhodu presilovej hry vlci, ktorí ju po krásnej akcii na jeden dotyk aj využili. Na konci tejto parády stál Jabrocký, pre ktorého to bol už druhý presný zásah v stretnutí. V 34. minúte mal veľkú príležitosť na hokejke hosťujúci Lunter, no ten nastrelil len brvno Križanovej brány.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - Dukla Trencin - 02.11.2014 - Banska BystricaZverenci trénera Miroslava Chudého sa v záverečnej dvadsaťminútovke stiahli do defenzívy a hrozili z rýchlych protiútokov. V 44. minúte dostali možnosť výhody o jedného hráča,  keď na trestnú lavicu putoval domáci Kropáč. Ten na lavici hanby pobudol len 41 sekúnd, pretože Kafka sa najlepšie zorientoval pred bránkou Križana a zasunul puk za jeho chrbát. Vlkov tento gól položil na kolená. O 25 sekúnd zvýšil vedenie hostí už na 5:2 Lunter, ktorý dorazil puk za bezmocného brankára domácich. Záverečná snaha Žilinčanov stroskotávala na dobre chytajúcom Košarišťanovi. Barani si tak zo Žiliny odvážajú tri body po výhre 5:2.

Prvýkrát v novom roku sa Bystričania predstavia v nedeľu 4. januára, keď zavítajú do Zvolena. Začiatok zápasu je naplánovaný na 16.30 hod.