Na baranov čakal v poslednom tohtoročnom kole Tipsport ligy súper z Nitry. Ako favorit vstupovali do zápasu jasne Banskobystričania, pretože corgoni nedokázali zvíťaziť už dvanásť zápasov v rade. Dnes však zápas rozhodla tretia tretina a zaslúžený hetrik Failleho.

Úvodné minúty poznamenala aktivita na oboch stranách. Corgoni nahrali baranom do kariet v 3. minúte zápasu, keď na trestnú lavicu za podrazenie poputoval Mezei. Barani si túto príležitosť nenechali ujsť a o minútu neskôr otváral skóre pod Zoborom Faille. Po úvodnom góle si aj barani zahrali v štyroch, ale početnú výhodu už domáci nevyužili. Nitrančania tak vrhli všetku svoju silu do vyrovnania. To prišlo v 14. minúte, keď sa domácim podarilo usadiť dlhšie v útočnom pásme, a Buček z tohto tlaku dokázal dostať puk za chrbát Williamsa. Radosť z vyrovnania však netrvala dlho, pretože barani o minútu neskôr opäť viedli. Po skvelej práci Sellecka dokázal Asselin z tesnej blízkosti prekonať Foltána. Prestrelka v prvej tretine však pokračovala naďalej. V 17. minúte domáci opäť zabrali a vyrovnali z hokejky Kerbeshiana a o dve minúty neskôr poslal corgoňov do vedenia Slovák. Po prvej dvadsaťminútovke sa tak stav zápasu zmenil v prospech domácich.

V druhej tretine mohol už v úvode zvýšiť Slovák na 4:2, ale jeho bekhendový blafák nenašiel miesto v bránke. Hra však bola opäť vyrovnaná. V 26. minúte už odpovedali aj barani. Zaváhanie v domácej obrane využil Bartánus, prihral na Higgsa, ktorý už posielal puk za chrbát Foltána. Menšie zaváhanie v obrane Banskobystričanov prišlo v 29. minúte, keď sa Slovák rútil sám na Williamsa, ale jeho zakončenie trafilo len bránkovú konštrukciu. Staré známe nedáš – dostaneš platilo o minútu neskôr, keď poslal do vedenia baranov opäť Selleck. Barani tak v druhej tretine dokázali obrátiť vývoj zápasu a strhnúť tak stav vo svoj prospech. Domáci si v závere dokázali vypracovať dve nebezpečné situácie, ale skóre po štyridsiatich minútach hovorilo v prospech Banskobystričanov.

Poslednú tretinu sa tak museli corgoni vrhnúť do útoku, aby mohli stále pomýšľať na tri body. Domáci spočiatku nevedeli nájsť recept na útočnú hru baranov, ale postupne iniciatíva prešla na hokejky corgoňov. Súvislejší tlak si však nedokázali vytvoriť, a 47. minúte barani opäť udreli. Po nenápadnej akcii Banskobystričanov skončila strela Failleho za chrbátom Foltána. Hostia si tak upevnili svoju pozíciu a Nitrančania mali opäť čo dobiehať. Barani však hru držali pevne svojich rukách a držali domácich v bezpečnej vzdialenosti od Williamsa. Corgoni v závere ešte skúsili hru bez brankára, ale gólu sa dočkali jedine barani z hokejky Failleho. Ten v tomto zápase zavŕšil svoj hetrik.

Tipsport liga – 37. kolo – Nitra

HK Nitra vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:6 (3:2, 0:2, 0:1)

Góly: 14. Buček, 17. Kerbashian (Majdan, Lantoši), 19. Marek Slovák (Blackwater) – 4. É. Faille (Asselin, Southorn), 15. Asselin (Selleck, É. Faille), 26. Higgs (M. Bartánus, Koper), 30. Selleck (Gabor), 47. É. Faille (Selleck), 59. É. Faille (Selleck)

Zostava HK Nitra: Foltán – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – Hrušík, Bortňák, Buček – Minárik, Čaládi, Pätoprstý – A. Hvizdoš

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: S. Williams – Southorn, Biro, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Košecký – Asselin, É. Faille, Selleck – Koper, Higgs, M. Bartánus – Gabor, Češík, Kabáč – Sarvaš, L. Lunter, T. Török

V prvom novoročnom zápase privítajú barani na domácom ľade Žilinu a to v piatok 4. januára o 17.30 hod.