V priamom súboji o tretie miesto v tabuľke cestovali v piatok banskobystrickí hokejisti do Popradu. Lepšie tabuľkové postavenie sa im v zápase so štvrtým celkom súťaže podarilo uhájiť, vďaka zisku jedného bodu, no dobre vyvíjajúci sa zápas stratili. A to nie po prvýkrát v sezóne.

HK Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 6:5 p.p. (0:3, 4:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 21., 26. Sýkora, 21. Paločko, 30. Kroták, 48. Lapšanský, 64. Stals – 5. Petro, 16. Meland, 17. Macík, 36. White, 51. Heizer. Zápas v Poprade sledovalo 1 192 divákov.

Zostava HK Poprad: Sidor (Sedlačko) – Gaborčík, Suchý, Fabian, Makovský, Jáchym, D. Šterbák – T. Sýkora, Štals, A. Lapšanský – A. Kroták, Mlynarovič, Vaic – Drábek, Paukouček, M. Nagy – Matúš Paločko, S. Takáč, Bellus – Hrehorčák, Štrauch.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Košarišťan (Kalemba) – Saracino, James, Bambúch, Macháček, Meland, Styk, T. Devečka – White, Heizer, Kadura – Handlovský, M. Hudec, Macík – Petro, Zigo, Matúš Chovan – Hamburg.

HC '05 Banská Bystrica - HK Poprad, Banska Bystrica, 22.9.2013V Poprade otvoril v piatej minúte skóre Juraj Petro, v šestnástej dokonca Eric Meland zvýšil vo vlastnom oslabení a už o minútu Radoslav Macík stanovil na 3:0. Po prvej tretine sa tak zdalo, že Banskobystričania zabudli na krízu z posledných zápasov.

No fanúšikovia, hráči i tréneri v druhej tretine zažili nepríjemné „déjà vu“. V priebehu deviatich minút totiž už prehrávali. Dvoma gólmi sa o to postaral Tomáš Sýkora, jeden pridal Matúš Paločko a tiež skúsený bard podtatranského hokeja Arne Kroták. Dvom gólom domácich ale výrazne pomohli hostia, zbytočnými vylúčeniami. Z rýchlo inkasovaných gólov sa snažili barani spamätať a ešte v 36. minúte vyrovnal Patrick White.

V poslednej časti hry barani svoju disciplínu zlepšili, no aj jediné oslabenie ich stálo inkasovaný gól. V 46. minúte už Kalembu, ktorý po štyroch inkasovaných góloch vystriedal Košarišťana, prekonal Lapšanský. O dve a pol minúty síce ešte Radomír Heizer odpovedal, lenže v predĺžení rozhodol domáci lotyšský útočník Juris Stals o výhre Popradu.

Najbližší zápas čaká hokejistov HC ’05 v nedeľu o 16.30 h s Košicami na domácom ľade.