V 43. kole Tipsport ligy odohrali barani zápas na domácom ľade Detvy. Detvanci ťahali trojzápasovú šnúru bez prehry a verili si aj na úradujúceho majstra. V zostave Detvy sa objavili aj dvaja nováčikovi Róth a Andrisík, ktorí prišli pred týmto duelom pod Poľanu na hosťovanie práve z Banskej Bystrice.

Už v prvej tretine sa otvorilo vrece s gólmi. Hostia začali od úvodu silným tlakom a v 4. minúte otvoril skóre Bubela. Minútu na to už barani viedli 0:2 po strele Brejčákaň. Detvancov však góly nezaskočili a už v 6. minúte znížili po góle Rótha 1:2. Zápas sa začal prelínať zo strany na stranu. Domáci v 9. minúte vyrovnali stav po delovke Belluša a začínalo sa odznova. O zmenu skóre sa v závere tretiny postaral Kabáč po prihrávke Gabora a hostia opäť viedli 2:3.

V prostrednom dejstve mohol v 25. minúte Mihalik po prihrávke od Surového zvýšiť na rozdiel dvoch gólov v presilovej hre, avšak puk nasmeroval do bočnej siete. To čo Bystrica zahodila však domáci využili a v 28. minúte Belluš dorovnal na 3:3. Oba celky predvádzali aktívnu hru. Skalický mohol na začiatku druhej desaťminútovky strhnúť skóre na stranu hostí, avšak Hackett si s jeho strelou poradil. V 34. minúte však Detva otočila stav zápasu vo svoj prospech po góle Ščurka. V závere mohol ešte práve Ščurko svojou strelou poslať domácich do dvojgólového vedenia, avšak Lassila vyrazil strelu betónom.

Do tretej tretiny vstupovali barani v nepriaznivom stave. Štyri minúty po úvodnom buly Detva dokázala odskočiť na rozdiel dvoch gólov, keď po prehratom súboji hostí poslal Gašpar rýchlu strelu pod brvno. Banskobystričania po góle začali tlačiť súpera viac do jeho obrannej tretiny a ostreľovali domáceho brankára. Ich snaha sa vyplatil,a keď v 51. minúte Asselin poslal puk za chrbát Hacketta.  Zápas sa tak znova oživil. Hokejisti spod Urpína ešte viac pritlačili svojho súpera v jeho pásme, avšak v 57. minúte Videlka v samostatnom úniku prekonal Lassilu a poslal znova Detvu do dvojgólového vedenia. V posledných minútach si ešte barani vypýtali oddychový čas a v 59. minúte Asselin po vyhratom buly Failleho znížil na 6:5. V závere však aj pod odvolaní brankára barani nedokázali vyrovnať a spod Poľany odchádzajú naprázdno.

Tipsport liga – 43. kolo – Detva

HC 07 Orin Detva vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 6:5 (2:3, 2:0, 2:2)

Góly: 6. Róth (Andrisík, Chovan), 9. Belluš (Chovan, Surový), 28. Belluš (tr. str.), 34. Ščurko, 44. Gašpar, 57. Videlka (Sládok) – 4. Bubela (Brittain, Hohmann), 5. Brejčák, 19. Kabáč (Gabor, Češík), 51. Asselin (Hohmann, Gélinas), 59. Asselin (Faille). Zápas sledovalo 730 divákov.

Zostava HC 07  Orin Detva: Hackett – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, Fekiač, Macejko, Šimon, D. Jendroľ, Vyskoč – Sitnikov, Surovka, Belluš – Žilka, Gašpar, Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Róth, M. Surový, Andrisík

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Gélinas, Delisle, Mihalik, Pretnar, Brejčák, Trecapelli – Bortňák, T. Surový, Lamper – Brittain, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Gabor

V ďalšom kole najvyššej hokejovej súťaže odohrá Banská Bystrica duel na domácom ľade proti Liptákov a to stredu 7. februára o 17.30 hod.